Dobre dane zza oceanu i umocnienie dolara- 24finanse


Home » FMCM » Dobre dane zza oceanu i umocnienie dolara
Kwi
14

Eurodolar w drodze ku 1,38
Dzisiejsza sesja to pogłębienie spadków na parze EUR/USD. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3816. W tej chwili najbliższym wsparciem są okolice 1,38, których przebicie mogłoby wywołać mocniejszy spadek kursu, nawet w okolice 1,37.
W umocnieniu dolara pomogły dziś również dobre odczyty z USA. Poznaliśmy mianowicie wyniki sprzedaży detalicznej. W marcu wzrosła ona o 0,7 proc. wobec prognozy na poziomie 0,5 proc. i wartości poprzedniej 0,3 proc. (dane z wyłączeniem sprzedaży samochodów). Z kolei dynamika całkowitej sprzedaży detalicznej wyniosła 1,1 proc. wobec wartości poprzedniej 0,8 proc. Co więcej, w górę zostały zrewidowane ostatnie dane, z 0,3 proc. do 0,7 proc. Warto dodać, że za pogorszeniem nastrojów stoi też nadal napięta sytuacja na Ukrainie.
Dziś już nie mamy znaczących impulsów ze strony figur makroekonomicznych, jutro czekają nas kolejne ważne dane. Poznamy między innymi inflację konsumencką i indeks NY Empire State z USA, a z Niemiec – indeks instytutu ZEW.
Podaż pieniądza powyżej prognoz
W czasie dzisiejszej europejskiej części sesji złoty nieznacznie zyskał wobec wspólnej waluty, która kosztuje obecnie 4,1869 PLN, oraz nieznacznie stracił wobec dolara, który wyceniany jest na 3,0293 PLN. Podczas dzisiejszego dnia poznaliśmy również podaż pieniądza M3 za marzec. Odczytana wartość wyniosła 5,1 proc. wobec prognozy na poziomie 4,8 proc. i wartości poprzedniej 5,3 proc.
Na gruncie analizy technicznej obie główne pary złotowe odbiły się od wsparć i kierują się na północ. Dolar znajduje się jeszcze w zakresie zmienności z ostatnich dni, z kolei euro wybiło się z konsolidacji i kieruje się na północ. Tu przebicie poziomu 4,20 PLN może wygenerować dalsze zwyżki kursu.

Michał Palenciuk
FMCM

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies