MakoLab SA – wyniki sprzedaży za IV kwartał 2013 roku- 24finanse


Home » Wyniki spółek » MakoLab SA – wyniki sprzedaży za IV kwartał 2013 roku
Lut
17

MakoLab – spółka specjalizująca się w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych rozwiązań internetowych dla biznesu m.in. dla centrali koncernu Renault-Nissan – osiągnęła przychody po czterech kwartałach 2013 roku w wysokości 13,5 mln zł, co stanowi 13% wzrost r/r. Wyniki sprzedaży za IV kwartał 2013 roku są o 42% wyższe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

W ostatnim kwartale 2013 roku przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 4,6 mln zł. Wzrost przychodów w 2013 r. w stosunku do roku poprzedniego jest w równym stopniu wynikiem wyższej sprzedaży krajowej (14% r/r), jak i eksportu (13% r/r). Dobre wyniki na rynku krajowym Spółka zawdzięcza przede wszystkim przychodom ze sprzedaży usług outsourcingu informatycznego oraz wdrożeniom systemu ColDis, wspomagającego procesy zarządzania nieruchomościami. W 2013 r. ponad 2/3 ogólnej wartości przychodów stanowiła sprzedaż za granicę. W ujęciu rok do roku wzrost wartości eksportu jest wynikiem przede wszystkim wyższej sprzedaży w obszarach serwisów WWW oraz centrum danych.

„2013 rok zamknęliśmy dobrym wynikiem sprzedażowym, który potwierdził naszą prognozę. Nasze autorskie rozwiązania dostarczamy znaczącym partnerom, takim jak koncern Renault-Nissan czy PZU Litwa. Co więcej, konsekwentnie poszerzamy portfel klientów zarówno w naszych tradycyjnych branżach – sektorze motoryzacyjnym i finansowym, jak i poza nimi. Jesteśmy zadowoleni ze wzrostu sprzedaży za granicę w obszarze zaawansowanych serwisów WWW oraz centrum danych. Nasze rozwiązania są ciągle udoskonalane i pomagają zwiększać sprzedaż z wykorzystaniem kanału internetowego” – powiedział Wojciech Zieliński, Prezes Zarządu MakoLab SA.

W ostatnim kwartale 2013 roku Spółka kontynuowała wykonywanie usług opracowania i utrzymania serwisów WWW dla firm koncernu Renault-Nissan, a także podpisała z PZU Litwa umowę na realizację portalu internetowego i aplikacji online dla krajów bałtyckich. W obszarze systemów biznesowych MakoLab SA zakończyła prace związane z rozszerzeniem systemu ColDis o moduły technicznej obsługi nieruchomości i wdrożyła go u pierwszego klienta, prowadzącego działalność inwestycyjną i deweloperską. Spółka zaprojektowała i wdrożyła aplikację „Audioteka” dla samochodowych komputerów pokładowych francuskiej firmy Parrot. Aplikacja, dostępna na platformie sprzedażowej online Parrot, pozwala na zakup oraz odsłuchiwanie podczas jazdy samochodem audiobooków dystrybuowanych przez Audioteka Poland Sp. z o.o.

MakoLab nadal rozwija unikalne w Polsce kompetencje w zakresie technologii semantycznych. W IV kwartale 2013 roku spółka przystąpiła do międzynarodowego forum biznesowego Enterprise Data Management Council (EDMC), w ramach którego opracowuje i promuje Financial Industry Business Ontology (FIBO) – nowy standard opisu danych dla branży finansowej. Pozwoli on instytucjom z tego sektora efektywniej zarządzać i wymieniać dane. Dzięki temu klienci będą lepiej rozumieć produkty bankowe i inwestycyjne, a także dostaną lepsze narzędzia ich porównywania. Z kolei instytucje finansowe i regulatorzy uzyskają efektywniejsze systemy do raportowania i sprawozdawczości, co poprawi transparentność branży.

Ponadto, spółka kontynuuje realizację projektu badawczego „Opracowanie technologicznych fundamentów dla systemów zarządzania treścią”, którego celem jest przygotowanie podstaw technologicznych innowacyjnego systemu do zarządzania treścią (CMS), wykorzystującego technologie semantyczne. MakoLab SA podpisała umowę z Województwem Łódzkim na dofinansowanie realizacji projektu. Jego całkowita wartość wynosi 1 882 255,00 zł, a wartość dofinansowania to 997 270,00 zł.

 MakoLab SA

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies