SOBET S.A. kończy II kwartał br.: wzrost zysku netto o 960%- 24finanse


Home » Wyniki spółek » SOBET S.A. kończy II kwartał br.: wzrost zysku netto o 960%
Sie
09

Sobet S.A., notowana na NewConnect spółka z branży budownictwa infrastrukturalnego szacuje wstępnie, iż w II kwartale br. wypracowała ponad 19 mln zł przychodu oraz 860 tys. zł zysku netto. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego jest to odpowiednio o 56 i 960 procent więcej. Dokładne wyniki zostaną opublikowane 16 sierpnia w raporcie kwartalnym.
Portfel zamówień Spółki przekroczył już 160 mln zł. Sobet przyznaje, że chce zdobywać nowe zlecenia i realizować trudne projekty.
– „Zbudowaliśmy nowoczesny i wydajny park maszynowy, z którego teraz możemy śmiało korzystać. Startujemy w wielu przetargach. Zdobywamy nowe doświadczenia oraz referencje. Dzięki temu możemy podać dobre wstępne wyniki finansowe po drugim kwartale tego roku. Na ten moment wiemy, że przychody sięgnęły 19 mln zł a zysk netto 860 tys. zł, podczas gdy w poprzednim kwartale mieliśmy ponad 630 tys. zł straty. Myślę, że wiele spółek chciałoby kończyć drugi kwartał na podobnym do nas poziomie.” – mówi Piotr Czajkowski, Prezes Zarządu Sobet S.A.
Pod koniec lipca Sobet chwalił się podpisaniem umowy ze spółką cywilną „JV ul. Kosmonautów we Wrocławiu etap I Berger/Boegl s.c.”, której wspólnikami są liderzy europejskiego rynku budowlanego, m.in. Max Boegl Bauunternehmung GmbH & Co. KG oraz Berger Bau GmbH. Do realizacji tego kontraktu Spółka wykorzysta nowoczesny system mikrotunelingowy, który posiada od 2009 roku i który został zakupiony m.in. ze środków pozyskanych w ramach emisji akcji serii C. Wartość umowy netto to 2,25 mln PLN. Przedmiotem kontraktu jest budowa kanalizacji sanitarnej w ramach kontraktu „02140 Przebudowa ul. Kosmonautów w ciągu drogi krajowej nr 94 we Wrocławiu”. Termin zakończenia prac został ustalony na 15 października br. Krótki czas realizacji zadania będzie miał wpływ na przychody Spółki już w trzecim i czwartym kwartale bieżącego roku.
Również w lipcu Sobet S.A. pozyskał kontrakt na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Gminie Grodków o wartości 10,93 mln zł a w maju podpisał umowę ze Spółką Bilfinger Berger Budownictwo S.A. o wartości 29 mln zł. Dla porównania łączna wartość przychodów Sobet S.A. w roku 2009 wyniosła 64 mln zł.
Spółka informowała również o planach przeprowadzenia nowej emisji akcji serii D z prawem poboru. W jej ramach Spółka zamierza pozyskać kilka milionów złotych, które zostaną przeznaczone na zwiększenie mocy przerobowych. Instytucje finansowe zadeklarowały już objęcie akcji za co najmniej 1 mln zł. Przedtem jednak Sobet chce przeprowadzić split akcji w stosunku 4:1. Decyzje dotyczące obu procesów zostaną podjęte na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, które odbędzie się 16 sierpnia br.

Sobet S.A.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies