Partnerstwo Polycom i Microsoft na rzecz UC- 24finanse


Home » Wsparcie techniczne » Partnerstwo Polycom i Microsoft na rzecz UC
Sie
10

Polycom rozszerza współpracę z Microsoft, która obejmie działania począwszy od opracowania nowych produktów aż po ich wejście na rynek w ramach rozwoju rozwiązań ujednoliconej komunikacji (UC).

Polycom podpisała długoterminowe, strategiczne porozumienie z Microsoft, aby dostarczać na rynek zintegrowane, kompletne rozwiązania ujednoliconej komunikacji Unified Communication UC). Zgodnie z umową, Polycom planuje rozwijać oparte na standardach rozwiązania UC przeznaczone zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw jak i dużych instytucji rządowych. Będą one obejmować oprogramowanie, osprzęt, sieci i usługi, dzięki czemu umożliwią wzrost wydajności firmy, zmniejszą liczbę podróży służbowych, ograniczą koszty operacyjne i telekomunikacyjne.

Polycom i Microsoft mają wspólną wizję rozwoju rozwiązań dla biznesu, które zwiększają wydajność przedsiębiorstw, oparte są na standardowej platformie, współpracują z narzędziami i aplikacjami, które użytkownicy znają i stosują na co dzień. Porozumienie jest ważnym krokiem w kierunku usprawnienia komunikacji zarówno audio jak i wideo oraz połączenia jej z innymi aplikacjami i urządzeniami.

„Rozwiązania Microsoft i Polycom odgrywają kluczową rolę w naszej obecnej i przyszłej strategii ujednoliconej komunikacji”, powiedział Martin Smale, dyrektor IT NDS, News Corp. „Od dłuższego już czasu odnosimy korzyści w postaci zwiększonej wydajności dzięki aktualnie stosowanym przez nas aplikacjom UC, czekamy na kolejne nowości w ofercie dwóch naszych najbardziej cenionych dostawców rozwiązań”.

„Nasze badania pokazują, że prawie 70% firm rozważających zakup rozwiązań ujednoliconej komunikacji myśli o ich wspólpracy z pakietem Microsoft Office Communications Server”, powiedział Brent Kelly, starszy analityk i partner w Wainhouse Research. „Te przedsiębiorstwa oczekują pełnej integracji i współpracy między Office Communicator na pc czy laptopie, z rozwiązaniami widekonferencyjnymi osobistymi, grupowymi i telepresence, takimi jakie oferuje Polycom do zastosowań w biurze, gabinecie dyrektora, czy sali konferencyjnej. Dzięki współpracy Microsoft i Polycom przedsiębiorstwa będę mieć łatwiejszy dostęp do prawdziwie kompletnych systemów ujednoliconej komunikacji, w tym także wideokonferencji wysokiej rozdzielczości”.

Dzieki bogatej ofercie zintegrowanych rozwiązań obejmujących audio, wideo i aplikacje współpracujące z Microsoft UC, Polycom staje się dla firmy Microsoft kluczowym parterem w zakresie systemów ujednoliconej komunikacji. W ramach porozumienia każda firma będzie inwestować w rozwój nowych produktów, sprzedaż i marketing. Dzięki wspólnym inwestycjom i zaangażowaniu, Polycom i Microsoft dostarczą innowacyjne aplikacje UC, które pomogą efektywniej wykorzystać funkcje obniżające koszty i zwiększyć wydajność oraz będą lepiej realizować ich specyficzne potrzeby biznesowe.

„Microsoft i Polycom zobowiązały się do realizacji harmonogramu działań, które doprowadzą do wprowadzenia interoperacyjnych i innowacyjnych rozwiązań UC w zakresie wideokonferencji oraz urządzeń osobistych, które znacząco poprawią komunikację przedsiębiorstw”, powiedział Singh Pall Gurdeep, wiceprezes w firmie Microsoft Unified Communication. „Poprzez integrację usług głosowych, wideo, przekazu wiadomości i rozwiązań konferencyjnych, Microsoft i Polycom dają klientom możliwość bycia obecnym zawsze i wszędzie.”

„Microsoft i Polycom dostarczają klientom na całym świecie uznane rozwiązania zapewniające płynną i łatwą w obsłudze, wysokiej rozdzielczości komunikację na kliknięcie myszką”, powiedział Andrew Miller, prezes i dyrektor generalny firmy Polycom. „Stawiamy na dalszy postęp w ramach Otwartej Sieci Współpracy Polycom, nasze silnejsze parterstwo z firmą Microsoft stanowi ważny krok w osiągnięciu tego celu i lepszego zaspokojenia potrzeb naszych klientów.”

Rozwój produktu
Harmonogram działań zobowiązuje Polycom do opracowania rozwiazań współpracujących z Microsoft Communications Server „14” i nie tylko, co obejmuje:
• Nową generację telefonów z serii CX Polycom zoptymalizowanych dla Microsoft UC opartych na wiodącej na rynku technologii Polycom w zakresie głosu i obrazu HD
• Nowe, innowacyjne biurowe systemy wideokonferencyjne zaprojektowane specjalnie na potrzeby bezpośredniej integracji z Microsoft Communications Server „14”
• Dodatkowe interoperacyjne systemy łączące aktualnie dostępne rozwiązania wideokonferencyjne Polycom z tymi, które powstaną w przyszłości.

Wspólne, globalne działania Polycom i Microsoft związane z wejściem produktów na rynek
• Szkolenia produktowe i promocja sprzedaży
• Zintegrowane kampanie marketingowe
• Rozwój kanałów sprzedaży i programy partnerskie
• Obecność Polycom w Microsoft Technology Center na całym świecie, włącznie z salami do pokazów sprzętu, dostępnymi już w Atlancie, Chicago, Nowym Jorku, Londynie i Paryżu
• Globalne zarządzanie projektami dotyczącymi rozwiązań audio i wideo UC
• Wspólna polityka komunikacyjna mająca na celu upowszechnienie rozwiązań UC.

Related posts:

,

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies