Złoty nieco mocniejszy, ale zagrożenia nie minęły- 24finanse


Home » DM BOŚ » Złoty nieco mocniejszy, ale zagrożenia nie minęły
Maj
21

W piątek po południu złoty był nieco mocniejszy, niż na otwarciu. Za euro płacono 4,1250 zł, a dolar spadł w okolice 3,2850 zł. To w dużej mierze wynik wzrostu EUR/USD i poprawy sytuacji na giełdach. Dobrze przyjęto informacje z Niemiec, gdzie obie izby parlamentu zgodziły się na udział tego kraju w mega-pakiecie stabilizacyjnym (udział ma wynieść 148 mld EUR). Inwestorzy czekali także na wyniki dzisiejszych prac grupy roboczej Ecofinu, które mogą stać się początkiem całego cyklu koniecznych reform w Unii Europejskiej. Na razie widać, że najprędzej porozumienie zostanie osiągnięte w kwestii dalszych regulacji działania funduszy hedge, czyli w obecnej chwili najmniej istotnej rzeczy – ogranicza się działalność tych, którzy próbują zarobić na głupocie i indolencji polityków. Po rynku krażyły też obawy związane z możliwą interwencją ECB w obronie euro, chociaż przy obecnym poziomie EUR/USD byłoby to czystą głupotą (bank centralny powinien zachować amunicję na gorsze czasy – np. obronę poziomu 1,1650). Po południu notowania EUR/USD oscylowały wokół 1,2550. Nie należy zakładać, że zagrożenia minęły – obecnie mamy do czynienia z korektą, a dominujący trend nadal pozostaje silny.

EUR/USD: Silnym oporem są okolice 1,26 i powrót powyżej tego poziomu wydaje się małoprawdopodobny. Tym samym dzisiejszy szczyt na 1,2672 był swoistą promocją dla grających z głównym trendem i głównie wynikiem paniki krótkich pozycji. Ujęcie 4-godzinowe pokazuje, iż rynek przymierza się do rozpoczęcia kolejnej fali spadkowej. Celem na najbliższe 24 godziny może być poziom 1,2400. Oczywiście kluczowe będzie tu sforsowanie strefy 1,2460-1,2500.

Sporządził: Marek Rogalski – analityk DM BOŚ (BOSSA FX)

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących  instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies