ViDiS wejdzie na NewConnect - 24finanse


Home » New Connect » ViDiS wejdzie na NewConnect
Lut
15

ViDiS – wyspecjalizowany dystrybutor urządzeń audiowizualnych zadebiutuje na NewConnect w drugim kwartale br. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój działalności. Funkcję oferującego podczas emisji pełnił będzie Wrocławski Dom Maklerski S.A., a autoryzowanym doradcą została CEE Capital Sp. z o.o.

– „Branża w której działamy ma duży potencjał wzrostowy ale bardzo ważny jest moment w którym opłaca się go zagospodarować. Obecnie widzimy coraz większe zainteresowanie takimi produktami jak projektory czy ekrany, zarówno ze strony prywatnych firm jak i szkół czy uniwersytetów, poza tym zbliżają się mistrzostwa Europy. Wydaje nam się, że jest to idealny czas na zwiększenie skali naszej działalności.” – mówi Tomasz Kliczkowski, v-ce prezes ViDiS.

Aktualnie trwają pracę związane z przekształceniem formy prawnej prowadzonej działalności. Niebawem zostaną podane szczegóły dotyczące struktury emisji. 
– „Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone m.in. na kapitał obrotowy, co pozwoli na istotne zwiększenie zakupów i realizowanie większego wolumenu sprzedaży. Planujemy także zwiększyć zatrudnienie, rozbudować Call Center i dział serwisu oraz wdrożyć system IT.” – dodaje Tomasz Kliczkowski, v-ce prezes ViDiS.
Spółka działa już szósty rok i aktualnie generuje przychody ze sprzedaży na poziomie ponad 20 mln zł oraz ponad 1 mln zł zysku netto.

– „Prowadzimy biznes który jest bardo atrakcyjny pod względem osiąganych marż.  Mamy kilkuset aktywnych partnerów własnych, a za pośrednictwem rozległych sieci dystrybucji docieramy do kilku tysięcy kolejnych podmiotów. Współpracujemy także z dużymi spółkami giełdowymi. Dopływ środków finansowych sprawi, że będziemy mieli wszelkie potrzebne narzędzia aby czerpać jeszcze większe korzyści z już wypracowanej pozycji rynkowej, na czym zamierzamy się teraz skupić.” – tłumaczy Tomasz Kliczkowski, v-ce prezes ViDiS.

ViDiS jest wyspecjalizowanym dystrybutorem urządzeń audiowizualnych. W ofercie spółki znajdują się systemy interaktywne, projektory i ekrany, a także wyświetlacze Digital Signage i akcesoria prezentacyjne.

Spółka dystrybuuje produkty światowych marek takich jak m.in.: Sanyo (projektory, monitory), Qomo (tablice interaktywne, tablety bezprzewodowe, wizualizery, systemy do testów), Avtek (ekrany projekcyjne, uchwyty do projektorów, piloty i akcesoria prezentacyjne), Vivitek (projektory, monitory), Lumens (wizualizery), Vision (systemy instalacyjne TechConnect), Anoto penPresenter, Plus (elektroniczne tablice kopiujące), Delta Electronics (systemy Digital Signage, w tym ściany LED), Just Lamps (lampy do projektorów wszystkich marek). Prowadzi także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produktów Vivitek oraz Qomo.

W latach 2006-2008 firma odnotowała wzrost przychodów w wysokości 400% i zajęła 7 miejsce w regionie dolnośląskim i 67 w skali kraju, za co została uhonorowana „Gazelą Biznesu 2009” przyznawaną przez dziennik Puls Biznesu. Więcej informacji: www.vidis.pl

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies