Rynek czeka na nowe impulsy- 24finanse


Home » X-Trade Brokers » Rynek czeka na nowe impulsy
Sty
06

Złoty kończy środowe notowania niewielkimi zmianami do głównych walut. O godzinie 17:20 kurs USD/PLN spadał 0,5 gr i testował poziom 2,8432 zł, natomiast kurs EUR/PLN rósł o 0,4 gr do 4,0933 zł.

Niewielkie odchylenie w stosunku do wczorajszego zamknięcia doskonale obrazuje poziom dzisiejszych emocji. A raczej ich braku. Na rynku przez większość dnia było spokojnie, co raczej przywoływało na myśl handel w okresie świątecznym, niż w pierwszych dniach nowego roku. Reakcji inwestorów nie wywołały ani gwałtowne zmiany EUR/USD (dzienne minimum to 1,4284, maksimum 1,4410), ani też przedstawione przez ministra finansów Jacka Rostowskiego informacje o niższym deficycie budżetowym w 2009 roku (24-25 mld zł wobec 27,2 mld zł przewidzianych przez rząd).
Ten relatywny spokój rynku walutowego może wskazywać, że inwestorzy czekają na impulsy, które nadadzą złotemu nowej dynamiki. Takim impulsem mogą być publikowane w piątek dane o sytuacji na amerykańskim rynku pracy. W grudniu oczekuje się wzrostu stopy bezrobocia z 10 do 10,1 proc., przy jednoczesnym spadku zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 20 tys. Inwestorzy będą w tych raportach szukać potwierdzenia, że sytuacji na rynku pracy stabilizuje się. Jeżeli je otrzymają, wzrośnie apetyt na ryzyko, a więc i presja na umocnienie złotego. Wyraźnie gorsze lub też wyraźnie lepsze od prognoz dane, wzbudzą natomiast strach przed odpowiednio nawrotem recesji lub podwyżkami stóp procentowych. W obu przypadkach apetyt na ryzyko zmniejszy się, a złoty i inne waluty regionu będą tracić na wartości.


Marcin R. Kiepas
marcin.kiepas@xtb.pl
X-Trade Brokers DM S.A.
Komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku
Dom Maklerski X-Trade Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies