Paliwo się kończy?- 24finanse


Home » DM BOŚ » Paliwo się kończy?
Sty
05

Paliwo się kończy?

Waluty podobnie jak giełdy nie zachwyciły dzisiaj zbytnio inwestorów. Drugi dzień stycznia nie był już tak dobry jak poprzedni. Giełdy w drugiej połowie dnia wymazały większość wcześniejszych zwyżek, a rynek walutowy utkwił w nudnej konsolidacji. Notowania EUR/USD nie zdołały w ciągu ostatnich godzin powrócić powyżej 1,4457, schodząc na chwilę poniżej 1,44. To może świadczyć o tym, iż EUR/USD wykonuje tylko klasyczną korektę, po której wrócimy do grudniowych spadków. Wszystko jednak będzie zależeć od danych, a tych dzisiaj nie było zbyt wiele. Nawet 16 proc. spadek podpisanych umów na sprzedaż domów w USA w grudniu, nie jest tym głównym newsem, który trafiłby na czołówki agencji i zainspirował inwestorów do większych przemyśleń. Większe szanse są na to jutro, kiedy to rano poznamy wskaźniki PMI dla usług ze strefy euro, a po południu analogiczny indeks ISM z USA i zapiski z grudniowego posiedzenia FOMC. Kluczowe będą jednak, tak jak wspominałem wcześniej – piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy.

W kraju złoty powrócił powyżej poziomu 4,08 zł za euro, a dolar wzrósł powyżej 2,83 zł. Z kraju nie napłynęły żadne istotne informacje. Inwestorzy mogli jednak zwrócić uwagę na nieoczekiwaną obniżkę stóp procentowych w Rumunii o 50 p.b. – stała się ona jednak paliwem dla tamtejszej giełdy. Rynek jest dość zachowawczy i wiele się w tym względzie do piątku nie zmieni.

EUR/USD: Naruszenie poziomu 1,44 i spadek w rejon 1,4387 nieco pogorszył sytuację techniczną, ale nie na tyle, aby mówić o braku szans na nowe maksimum w tym roku (powyżej 1,4483). Poziom 1,45-1,46 cały czas pozostaje w zasięgu w najbliższych dniach. Układ wykresu 4H pokazuje pewne szanse na powrót do 1,4483 w godzinach wieczornych i nocnych. Silne wsparcia to rejon 1,4380-1,4400. Rynek wydaje się jednak słabszy, niż jeszcze wczoraj rano. Rośnie ryzyko większych spadków w przyszłym tygodniu.

Sporządził: Marek Rogalski – analityk DM BOŚ (BOSSA FX)

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies