Być może będzie potrzebny kolejny plan- 24finanse


Home » 24finanse, FMCM, Komentarze » Być może będzie potrzebny kolejny plan
Paź
21

Dolar umacnia się przez Bernanke
We wczorajszym wystąpieniu Ben Bernanke zapowiedział, że najprawdopodobniej będzie potrzebny kolejny pakiet pomocowy dla sektora finansowego, którego zadaniem miałaby być pomoc instytucjom finansowym w wyjściu z kryzysu. Rynek oczekiwał wprawdzie czego innego, ale te słowa również zostały przyjęte z entuzjazmem, gdyż kurs eurodolara znacząco się obniżył pod koniec sesji europejskiej, a także w trakcie sesji amerykańskiej. Aktualnie kurs EUR/USD wynosi 1,3321.

Złoty uzależniony od eurodolara

Zwiększone zainteresowanie walutą amerykańską w dalszym ciągu wyciąga kapitał z naszego rynku na czym cierpi polski złoty. Nasza waluta po porannym umocnieniu ostatecznie straciła w trakcie wczorajszej sesji. Nie pomogła również wypowiedź Hanny Wasilewskiej-Trenkner, w której sugeruje, że obecnie nic nie powinno się zmieniać w polskiej polityce monetarnej. Aktualnie kurs USD/PLN wynosi 2,7002, a EUR/PLN 3,5948.

Spokojny wtorek
Dzisiejszy dzień, podobnie jak poniedziałek, nie dostarczy inwestorom prawie żadnej nowej publikacji makro. Jedyną wiadomością, którą poznamy o godzinie 14:00, będzie inflacja bazowa w Polsce. Oczekujemy, że wyniesie ona 2,8% r/r, co będzie oznaczało niewielki wzrost z 2,7% poprzednio. Jeśli oczekiwania się sprawdzą, będzie to znak dla Rady Polityki Pieniężnej, że mimo spadku inflacji CPI w Polsce nie należy pochopnie podejmować decyzji o obniżeniu stóp, gdyż może to być spowodowane spadkiem jedynie najbardziej zmiennych dóbr.

Dariusz Pilich
FMC Management
www.fmcm.pl

Related posts:

,

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies