OPOKA TFI sprzedała udziały w TOTALMONEY.PL SP. Z O.O.- 24finanse


Home » Wieści z firm » OPOKA TFI sprzedała udziały w TOTALMONEY.PL SP. Z O.O.
Mar
18

Jeden z funduszy zarządzanych przez OPOKA TFI sprzedał pakiet 50% udziałów w TOTALMONEY.PL Sp. z o.o. realizując blisko dwukrotny zwrot z inwestycji. Operację przeprowadził zespół specjalistów OPOKA Ventures, odpowiedzialny za realizację projektów private equity. Nowym nabywcą została Grupa Wirtualna Polska.

TOTALMONEY.PL Sp. z o.o. to spółka będąca właścicielem kompleksowej porównywarki produktów finansowych, ubezpieczeniowych, ofert firm sprzedających energię elektryczną, płatnych pakietów telewizji cyfrowej i cen dostępu do Internetu. Spółka prowadzi także Program Partnerski TMefekt.pl , który umożliwia zarejestrowanym wydawcom korzystanie z narzędzi (porównywarki, kalkulatory, linki) oraz sprzedaż produktów finansowych w modelach efektywnościowych. Porównywarki i kalkulatory TOTALMONEY.PL zainstalowane są w w wielu popularnych serwisach internetowych.
– Kiedy zainwestowaliśmy w TOTALMONEY.PL najważniejsza dla nas była jasna wizja Zarządu jak chce rozwijać Spółkę oraz potencjał z tego wynikający. Naszym priorytetem było wsparcie Zarządu w szybkim reagowaniu na dynamicznie zmieniające się trendy oraz wzmocnienie pozycji firmy na rynku finansowego e-commerce. Realizowana przez Zarząd Spółki strategia przyniosła spodziewane efekty w takich obszarach jak optymalizacja konwersji, jakości generowanych leadów i rentowności sprzedaży oraz rozwoju narzędzi wykorzystywanych przez Spółkę. Ta przemiana zwróciła uwagę jednego z liderów rynku, który podjął decyzję o akwizycji aby pod szyldem marki TOTALMONEY.PL zbudować wiodącą markę e-commerce w obszarze porównywania oraz zakupu produktów finansowych w Polsce. Pozwoliło to osiągnąć nam zarówno oczekiwany zwrot z inwestycji jak i umożliwić dalszy rozwój marki TOTALMONEY.PL w ramach silnej grupy kapitałowej – mówi Tomasz Wołynko, Dyrektor Inwestycyjny OPOKA Ventures.
OPOKA Ventures – wyodrębniony zespół OPOKA TFI odpowiedzialny za inwestycje PE, realizowane dla funduszy zarządzanych przez OPOKA TFI na polskim rynku. Poszukuje firm we wczesnej fazie rozwoju (startup), spółek rodzinnych szukających kapitału na rozwój oraz podmiotów dojrzałych wymagających kapitału lub restrukturyzacji (spółki posiadające atrakcyjny i unikalny model biznesowy, działające w szybko rozwijających się sektorach). OPOKA Ventures gwarantuje krótką ścieżkę decyzyjną. Pozwala to zapewnić sprawność w działaniu i elastyczność struktur transakcji. OPOKA Ventures pozyskuje projekty inwestycyjne finansowane prywatnymi pieniędzmi członków rodziny Duda, założycieli Duda Holding, w skład którego wchodzą spółki działające m.in. w branży: rolniczej, finansowej, motoryzacyjnej, nieruchomości oraz przetwórstwa stali i innych produkcyjnych. Aktualne inwestycje OPOKA Ventures: PolymemTech Sp. z o.o., Fanimani.pl, Sporticos.com.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies