BIK Indeks – Popytu na Kredyty Konsumpcyjne wyniósł -3,8%, a BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł +4,9% w lutym 2016 r.- 24finanse


Home » BIK S.A. » BIK Indeks – Popytu na Kredyty Konsumpcyjne wyniósł -3,8%, a BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniósł +4,9% w lutym 2016 r.
Mar
09

Wartość BIK Indeks – Popytu na Kredyty Konsumpcyjne (BIK Indeks – PKK), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, wyniosła -3,8% w lutym 2016 r. Oznacza to, że w lutym 2016 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty konsumpcyjne na kwotę niższą o 3,8% w porównaniu z lutym 2015 r. Średnia wartość indeksu od początku 2016 r. wyniosła -4,0%.

– W lutym wartość wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, w przeliczeniu na dzień roboczy, była niższa o 3,8% niż rok wcześniej. Z mniejszą wartością wnioskowanych kredytów konsumpcyjnych, w porównaniu do analogicznego miesiąca rok wcześniej, mamy do czynienia od października 2015r. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w lutym br. mieliśmy jeden dzień roboczy więcej niż rok wcześniej, to wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych mogła być porównywalna do ubiegłego roku – mówi Sławomir Grzybek, ekspert Biura Informacji Kredytowej.

Wartość BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe (BIK Indeks – PKM), który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła +4,9% w lutym 2016 r. Oznacza to, że w lutym 2016 r., w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 4,9% w porównaniu z lutym 2015 r. Średnia wartość indeksu od początku 2016 r. wyniosła +6,9%.

– Wartość wnioskowanych kredytów mieszkaniowych w lutym była wyższa o 4,9%, w przeliczeniu na dzień roboczy, niż rok wcześniej – mówi Sławomir Grzybek z BIK. – Na początku 2016 r. zaobserwowaliśmy niższe dynamiki wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych niż w ostatnich miesiącach 2015 r. Średnia wartość indeksu za pierwsze dwa miesiące 2016 r. wynosi jednak niemal 7% i powinno to stanowić zapowiedź dobrych wyników sprzedaży kredytów mieszkaniowych w 1 kw. 2016 r. – prognozuje Sławomir Grzybek.

Aktualne informacje o rynku kredytowym publikowane są na: www.bik.pl/newsletter-kredytowy

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies