Fed nie zdecyduje się szybko na podwyżkę stóp procentowych- 24finanse


Home » Noble Securities » Fed nie zdecyduje się szybko na podwyżkę stóp procentowych
Lut
18

Notatki ze styczniowego posiedzenia FOMC należy uznać za bardziej gołębie. Czynnikiem obaw dla członków tego gremium pozostają spadające oczekiwania inflacyjne, w związku z czym większość z nich widzi ryzyka związane z osiągnieciem celu inflacyjnego na poziomie 2,0%.

Co więcej Fed nie jest przekonany jak interpretować ostatnie zawirowania na rynkach finansowych, słabsze niż oczekiwano dane oraz spadające wskaźniki inflacji. W związku z powyższym decydenci będą potrzebowali więcej danych w celu zrobienia bardziej szczegółowej analizy. Do marcowego posiedzenia pozostało niewiele czasu, tak więc Fed najprawdopodobniej nie zaskoczy rynków decyzją o zmianie parametrów polityki monetarnej. W opinii członków FOMC efekty związane z ostatnimi spadkami na rynkach akcji i trudnymi warunkami finansowymi oraz silną walutą amerykańska może z grubsza porównać do dalszego zacieśniania polityki monetarnej. Mając na uwadze powyższe czynniki, wydaje się, że na chwilę obecną Fed nie będzie chciał zbyt szybko zdecydować się na dalszą normalizację polityki monetarnej. W reakcję na publikację protokołu waluta amerykańska pozostawała stabilna.

Coraz bardziej gołębie sygnały napływają ze strony szefa oddziału Fed w St. Louis. Podczas swojego wczorajszego wystąpienia James Bullard powiedział, że ostatnie zawirowania na rynkach finansowych a także dalszy spadek oczekiwań inflacyjnych sprawiają, że ‘niemądra’ byłaby normalizacja polityki pieniężnej w takim środowisku. W związku z powyższym, jeśli dolar nie uzyska wsparcia w postaci danych makroekonomicznych, to dość ciężko będzie mu kontynuować umocnienie.Podczas czwartkowej sesji z USA poznamy dane nt. bezrobocia tygodniowego a także indeks Filadelfia Fed. Analitycy oczekują nieco lepszego odczytu wskaźnika aktywności przemysłowej w lutym. Zostanie opublikowany także odczyt indeksu wskaźników wyprzedających Conference Board. Wieczorem natomiast będzie przemawiał Williams z FOMC.

Opublikowane dziś w nocy dane z australijskiego rynku pracy były słabsze niż zakładał konsensus rynkowy. W styczniu zatrudnienie spadło o 7,9 tys. wobec oczekiwanego wzrostu zatrudnienia o 15 tys. Wzrosła również stopa bezrobocia do 6,0% z 5,8% w skali roku.

EURPLN

Notowania eurozłotego wspierają się na 50-okresowej średniej EMA w skali D1 oraz górnym ograniczeniu chmury ichimoku. Wyhamowanie spadków na zagranicznych rynkach akcji, a także oczekiwania na dalsze działania stymulacyjne ze strony ECB powinno sprzyjać kontynuacji odreagowania silnych wzrostów na EURPLN w ostatnim czasie. Przełamanie wsparcia geometrycznego w postaci 23,6% zniesienia Fibo całości fali wzrostowej z poziomu 3,9658 otworzy drogę w okolice 4,3675, gdzie przebiega 50% zniesienia impulsu wzrostowego z poziomu 4,2247 na 4,5115 oraz nastąpi zrównanie obecnej korekty spadkowej w stosunku 1:1 z maksymalną korektą w całym impulsie wzrostowym rozpoczętym 21.IV.2015 r.

AUDUSD

Notowania AUDUSD utrzymują się powyżej kluczowych średnich kroczących EMA na wykresie w skali H4 (50-, 100- i 200- okresowej). Ruch korekcyjny z poziomu 0,7180 zatrzymał się powyżej 50% zniesienia całości impulsu wzrostowego z poziomu 0,6972. Techniczny obraz rynku wskazuje ma możliwość testu ostatnich maksimów lokalnych znajdujących się w rejonie 0,7180/85. W przypadku przełamanie tych okolic para otworzy sobie drogę do powrotu w okolice szczytu z 4.II.2015 roku na poziomie 0,7241.

Komentarz przygotowała:
Anna Wrzesińska
Noble Securities S.A.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies