Banki strzygą klientów w oddziałach. Mała usługa – płacisz dużo- 24finanse


Home » Bankier » Banki strzygą klientów w oddziałach. Mała usługa – płacisz dużo
Lut
22

W obliczu rosnących opłat za usługi bankowe warto szukać oszczędności nawet w przypadku najdrobniejszych, codziennych czynności. Wybierając zdalne kanały, można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Banki każą niemało sobie płacić, jeśli klient zgłasza się do oddziału z tak drobnymi sprawami, jak np. zlecenie przelewu.

Bankier.pl przeanalizował opłaty za przelewy zewnętrzne obowiązujące w przypadku 40 dostępnych obecnie na rynku kont osobistych. W zestawieniu znajdują się flagowe rachunki poszczególnych banków. Największe opłaty za przelewy zlecane w oddziale, sięgające 10 zł za pojedynczą transakcję, w sposób oczywisty dotyczą tzw. rachunków internetowych. Jednak niemałe stawki (7-8 zł) figurują w tabelach opłat i prowizji przy rachunkach, które stricte internetowymi nie są. Przy kilku przelewach zewnętrznych zlecanych w oddziale, bank w ciągu miesiąca może pobrać nawet kilkadziesiąt złotych tytułem opłaty.

– Z 40 analizowanych kont osobistych tylko w 8 przypadkach banki nie pobierają opłaty za przelew zewnętrzny zlecany w oddziale. Równocześnie, w zdecydowanej większości (poza 4 przypadkami), czynność związana ze zleceniem przelewu zewnętrznego przez system bankowości internetowej jest obecnie darmowa. Banki zniechęcają w ten sposób do przychodzenia do oddziału z tak drobnymi sprawami, jak zlecenie przelewu – wyjaśnia Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, redaktor Bankier.pl.

– Wysokie opłaty za czynności w oddziałach to sygnał ostrzegawczy dla klientów – jeśli nie chcesz płacić to musisz korzystać z bankowości internetowej i mobilnej. Nie dla każdego jest to komfortowe – szczególnie dla osób starszych. To też sygnał dla pracowników oddziałów. Im droższe są usługi wykonywane osobiście w kasie banku tym więcej osób przenosi się do Internetu, a to oznacza mniejszą liczbę klientów w oddziałach, co naturalnie będzie prowadzić do dalszej redukcji zatrudnienia w placówkach stacjonarnych – stwierdza Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

Przedruk i powielanie informacji prasowej oraz komentarzy analityków Bankier.pl dozwolone pod warunkiem powołania się na źródło Bankier.pl.

Więcej na ten temat: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Przelewy-zlecane-w-oddziale-drozyzna-i-strata-pieniedzy-7323956.html

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies