Siła byków na EUR/USD?- 24finanse


Home » FMCM » Siła byków na EUR/USD?
Lis
19

Siła byków na EUR/USD?

Podejście pod wysokie poziomy
Wyraźnie widać po godzinie 15:00, że na eurodolarze prym wiedzie strona grająca na zwyżkę kursu euro. Oto bowiem notujemy już poziomy rzędu 1,2560 – 65, choć brakowało dziś jakichś niezwykle ważnych odczytów, a te, które się pojawiły – wypadły niejednoznacznie. Na przykład październikowa liczba pozwoleń na budowę domów w USA wyniosła 1,08 mln (co było rezultatem lepszym od prognozy i od wyniku z września), ale w przypadku rozpoczętych budów mieliśmy spadek. Dość duża (4,9 proc.) była tygodniowa liczba wniosków o kredyt hipoteczny, poprzednio notowano -0,9 proc.

Wydaje się, że to, co obserwujemy, może być pewnego rodzaju spekulacją przed publikacją protokołu FOMC – i część graczy na pewno liczy na to, że będzie mogła sprzedawać euro, startując z wysokich poziomów, gdy faktyczny komunikat okaże się jastrzębi (co jest mocno prawdopodobne, choć nie w 100 proc. pewne). Można się w tym, co widzimy, doszukiwać także parcia w kierunku linii trendu, obecnie przebiegającej nieco powyżej 1,26 (oczywiście jej ustalenie niemal zawsze jest trochę arbitralne, ale np. przy 1,2630 mamy poziom oporu).

W każdym razie nie bylibyśmy przesadnie optymistyczni co do wartości euro. Może się okazać, że po zwyżce wrócimy (wieczorem), na niższe poziomy, wtedy straciłby na wartości także złoty.

Co z polskim złotym?
3,3560 – 3,3590 – takie mniej więcej poziomy widzimy kwadrans po 15:00 na USD/PLN. Można się w tym doszukiwać zaczątków odmiany trendu, ale mimo wszystko nadal nie stawialibyśmy kategorycznie takiej tezy. Raczej należy postrzegać te wartości jako dobre poziomy (okazyjne) na kupno waluty amerykańskiej.

Na EUR/PLN notujemy 4,2175, to także oznacza relatywnie tanie euro. Dziś poznaliśmy krajowe dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniu. To pierwsze w październiku wzrosło o 0,8 proc. r/r, zgodnie z prognozą, to drugie o 3,8 proc. (zakładano 3,3 proc.). Ostatecznie jednak PLN jest bardziej pod wpływem czynników globalnych, co zresztą nie zaskakuje specjalnie. W każdym razie odczyty krajowe nie wpłynęły nań negatywnie.

Tomasz Witczak
FMC Management

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies