Dolar traci- 24finanse


Home » TMS Brokers » Dolar traci
Lis
10

Dolar traci

Dolar traci dziś na wartości wobec wszystkich pozostałych walut z grona G-10. Silnie zyskują waluty surowcowe, a więc dolary, australijski i nowozelandzki, a także korona norweska. Wyjątkiem z tego grona jest dolar kanadyjski, który pomimo bardzo dobrych, piątkowych danych z kanadyjskiego rynku pracy, jest drugą najsłabszą walutą z grona G-10. Polski złoty od rana zyskuje na wartości. EUR/PLN schodzi poniżej 4,22, a USD/PLN zbliża się do 3,38.

Rozpoczynający się tydzień nie będzie, jak to zwykle po ubiegłotygodniowej publikacji danych z amerykańskiego runku pracy, obfitował w zbyt wiele atrakcji makroekonomicznych. Najwięcej atrakcji (głownie w notowaniach funta szterlinga) powinna przynieść środa. Wtedy poznamy dane z brytyjskiego rynku pracy oraz raport o inflacji Banku Anglii. Nieco uwagi mogą przyciągnąć także piątkowe publikacje dotyczące tempa wzrostu gospodarczego w strefie euro i Polsce. Dziś o godz. 10:30 poznamy pierwszy z indeksów obrazujących sytuację w gospodarce strefy euro, Sentix. Jest to badanie ankietowe przeprowadzane wśród 4,5 tys. inwestorów. Konsensus zakłada spadek z -13,7 pkt. w ubiegłym miesiącu do -13,8 pkt. obecnie. Będzie to pierwsza wskazówka przed odczytami indeksów ZEW (za tydzień) i Ifo (za dwa tygodnie) z Niemiec. O 11:00 na rynek napłyną dane z Norwegii. Będzie to inflacja CPI za październik. Oczekiwania rynkowe zakładają spadek tempa wzrostu cen z 2,1 proc. r/r do 2,0 proc. r/r. O 0,1 pkt. proc. ma także spaść inflacja bazowa w ujęciu rocznym. O godz. 18:00 opublikowany zostanie comiesięczny raport amerykańskiego Departamentu Rolnictwa dotyczący światowych popytu i podaży (WASDE).

USA: kolejne informacje o rynku pracy
Bardzo ciekawą dzisiejszą publikacją, głównie ze względu na brak innych dużych atrakcji, może być publikowany przez Fed indeks dotyczący sytuacji na amerykańskim rynku pracy (Fed’s Labor Market Conditions Index). Jest on oparty o aż 19 wskaźników, w tym m.in. stopę bezrobocia, nowopowstałe miejsca pracy, średnio-godzinowe wynagrodzenie itd. Podawana przez Fed wartość nie jest wyrażona w wartościach bezwzględnych, lecz jest to wyrównana sezonowo zmiana w ujęciu miesiąc do miesiąca. Indeks, który publikowany jest dopiero od poprzedniego miesiąca, jednak utworzona została jego historia, zostanie opublikowany o godz. 16:00. Miesiąc temu wyniósł on 2,5 pkt.

Sporządził:
Błażej Kiermasz
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies