DenizBank otrzymuje tytuł najbardziej innowacyjnego banku roku- 24finanse


Home » Bankowość » DenizBank otrzymuje tytuł najbardziej innowacyjnego banku roku
Lis
19

DenizBank otrzymał odznaczenie dla najbardziej innowacyjnego banku roku, przyznawane w ramach Nagród BAI za Innowacyjność w Bankowości 2014, przyznawanych przez BAI – amerykański Instytut Administracji Bankowej oraz ABA – Stowarzyszenie Bankowców Amerykańskich, czyli najbardziej prestiżowe instytucje zajmujące się administracją bankową sektora usług finansowych na świecie.

W konkursie, w którym udział wzięło ponad 220 projektów zgłoszonych łącznie przez 105 instytucji finansowych, w tym 8 z Turcji, DenizBank był jedyną turecką instytucją, która zakwalifikowała się do finału, prezentując 5 innowacyjnych projektów w 3 różnych kategoriach.

Nagroda zdobyta przez DenizBank to również ważne osiągnięcie dla tureckiego sektora bankowego, gdyż Globalne Nagrody BAI – Finacle za Innowacyjność w Bankowości 2014, uznaje się za najbardziej prestiżowe wyróżnienia w tej branży na świecie.

Po dojściu do finału z 5 projektami w 3 kategoriach, z których większość dotyczy rozwiązań wprowadzanych na rynek światowy po raz pierwszy, DenizBank otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Innowacyjność w zakresie ulepszania procedur wewnętrznych za aplikację Inter-Collect, która przyczynia się do wzrostu zadowolenia klientów, oraz w 2014 r. został uznany za „Najbardziej innowacyjny bank roku” za usługę fastPay i inne innowacyjne produkty.

22 projekty 13 banków w pięciu kategoriach zakwalifikowały się do końcowych eliminacji w konkursie, w którym DenizBank przeszedł do finału w kategoriach „Innowacyjność produktów i usług”, „Innowacyjność kanałów sprzedaży” oraz „Innowacyjność w zakresie ulepszania procedur wewnętrznych”.

– Innowacyjność produktów i usług: aplikacja FastPay do płatności z użyciem urządzeń mobilnych
– Innowacyjność kanałów sprzedaży: mobilny portfel FastPay
– Innowacyjność kanałów sprzedaży: obsługa klienta w mediach społecznościowych
– Innowacyjność w zakresie ulepszania procedur wewnętrznych: aplikacja Inter-Collect, służąca zwiększeniu zadowolenia klientów
– Innowacyjność w zakresie ulepszania procedur wewnętrznych:  programy Inter-Dashboard (zintegrowane centrum zarządzania dostępne na różnych platformach)

Hakan Ateş: „Innowacyjność jest wpisana w nasze DNA”

Prezes i dyrektor generalny DenizBank Hakan Ateş tak skomentował otrzymanie nagrody: „Bycie jedynym bankiem reprezentującym Turcję, który należy do platformy innowacji globalnego sektora bankowości oraz otrzymanie odznaczenia dla najbardziej innowacyjnego banku roku 2014 to wielki zaszczyt. W DenizBank duże znaczenie ma dla nas przesunięcie akcentów w bankowości, które zachodzi za sprawą technologii mobilnych. Już dawno skupiliśmy naszą działalność na rozwiązaniach cyfrowych, ponieważ innowacyjność jest wpisana w nasze DNA i kierowała naszymi działaniami, którym przyświecała wizja zostania liderem transformacji cyfrowej. Dla nas maraton innowacji nie ma końca i traktujemy dążenie do niej jako niekończącą się podróż. Uwieńczenie naszej wizji dzięki tej prestiżowej platformie stanowi dla nas dodatkową motywację.  Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim moim współpracownikom, którzy przyczynili się do zdobycia tej międzynarodowej nagrody”.

Nagrody BAI 

BAI – Globalne Nagrody BAI – Finacle za Innowacyjność w Bankowości, które w tym roku przyznano po raz czwarty, służą wyróżnianiu innowacyjności w sektorze bankowości detalicznej, która w pozytywny sposób wpływa na doświadczenia klientów oraz wydajność i zyski banku. Zwycięzcy są wyłaniani z udziałem spółki Infosys należącej do Stowarzyszenia Bankowców Amerykańskich (ABA), która zajmuje się tworzeniem rozwiązań i perspektyw na miarę potrzeb biznesowych banków i instytucji świadczących usługi finansowe.

Źródło: Denizbank

Źródło informacji: PR Newswire

Centrum Prasowe PAP

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies