AUTO-SPA SA: 50% wzrostu przychodów w trzecim kwartale 2014- 24finanse


Home » Wyniki spółek » AUTO-SPA SA: 50% wzrostu przychodów w trzecim kwartale 2014
Lis
18

W III kwartale 2014 r. Grupa Auto-Spa wypracowała 4,5 mln PLN przychodów, ponad 1,5 mln PLN więcej w porównaniu do analogicznego kwartału roku poprzedniego. 50% wzrost sprzedaży przełożył się na ponad milionowy wzrost EBITDA, która w samym III kwartale wyniosła 1,3 mln PLN.

Działalność Auto-Spa polega na budowie, sprzedaży i eksploatacji samoobsługowych myjni bezdotykowych na terenie całego kraju. Kluczowym elementem strategii jest rozwój polskiej sieci Auto-Spa oraz ekspansja na rynki zagraniczne poprzez spółki powiązane.

Trzeci kwartał 2014 potwierdził, że nasza strategia jest skuteczna. Już drugi kwartał z rzędu podtrzymujemy wzrost efektywności naszej działalności. Poprawa wyników odnotowywana jest w każdym ze strategicznych filarów działalności: produkcyjnej, sprzedaży usług mycia pojazdów oraz dynamiczny rozwój działalności w Czechach. Dzięki temu zamieniliśmy 350 tys. straty  na sprzedaży z III kwartału 2013 roku na ponad milion zysku  – powiedział Dariusz Ilski, Prezes Zarządu Auto-Spa.

Od początku roku Grupa wypracowała rekordowe przychody. Narastająco po trzech kwartałach 2014 wygenerowano ponad 11,6 mln PLN przychodów, co stanowi 36% wzrost w odniesieniu do analogicznego okresu 2013 roku.  Zysk na sprzedaży ukształtował się na poziomie niemal 2 mln PLN, podczas gdy rok temu Grupa odnotowała 1,2 mln PLN straty. Narastająca od początku 2014 roku EBITDA Grupy wyniosła  2,7 mln PLN, to jest prawie 3-krotny wzrost w stosunku do 969 tys. PLN odnotowanych rok temu.

Obecnie w sieci Auto Spa znajduje się 56 lokalizacji myjni własnych i partnerskich, w tym 4 partnerskie, 6 w budowie (3 na terenie Czech), 5 w procesie modernizacji, 6 na terenie Czech oraz 2 na Ukrainie. W trzecim kwartale Grupa kontynuowała działania związane z pozyskiwaniem kolejnych pozwoleń na budowę myjni, także w Czechach.

Źródło: Auto-Spa S.A.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies