Panattoni Europe dalej rozbudowuje fabrykę Pilkingtona- 24finanse


Home » Nieruchomości » Panattoni Europe dalej rozbudowuje fabrykę Pilkingtona
Paź
16

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce kontynuuje współpracę z Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. Tym razem, będzie odpowiedzialny za realizację hali produkcyjnej o powierzchni 10 530 m², w ramach istniejącej fabryki. Inwestycja powstanie w Chmielowie, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. – jeden z największych producentów szkła dla przemysłu samochodowego wybrał Panattoni jako Generalnego Wykonawcę, którego zadaniem będzie rozbudowa działającej od dwóch lat fabryki w Chmielowie o kolejną halę produkcyjną, w której sercu stanie specjalny piec elektryczny wykorzystywany w procesie wytwarzania innowacyjnych szyb dla branży motoryzacyjnej. Obiekt zajmie 10 530 m² i będzie realizowany w nietypowych warunkach – przy w pełni działającym zakładzie. Firma Panattoni wybrana została w drodze przetargu, a zakończenie prac przewidziane jest na 31 marca 2015 roku.

Realizowana przez Panattoni dla Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. jest już drugą dla tego producenta szkła – w 2012 roku, deweloper zrealizował obiekt produkcyjno-magazynowy o powierzchni 35 000 m² z częścią produkcyjną zajmującą 13 500 m², magazynową o powierzchni 16 700 m² i biurową z 1 600 m².

Inwestycja będzie realizowana na terenie drugiej fabryki firmy Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o w Polsce – pierwsza zlokalizowana jest w Sandomierzu – w ramach Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Dokładnie w Chmielowie, kilka kilometrów od Tarnobrzega i ok. trzydzieści kilometrów od Sandomierza.

Aktualnie Panattoni Europe realizuje 162,600 m²   nowej powierzchni magazynowej, na którą składają się  takie inwestycje jak Panattoni Park Sosnowiec, Panattoni Park Ożarów II czy Panattoni Park Poznań III i IV, a także nowy obiekt w ramach Panattoni Park Łódź East. Firma niedawno ukończyła również dwa obiekty dla Amazona o łącznej powierzchni 246,000 m².   Na szczycie podium plasują dewelopera również wyniki podsumowujące pierwsze półrocze br. – Panattoni oddało 108 000 m²    (m in. 50 000 m² dla firmy Castorama Polska czy 33 600 m² dla klienta Polaris)czyli ponad dwukrotnie więcej niż firma zajmująca drugie miejsce na podium.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies