Inwestycja w ropę przyniosła ponad 13 proc. zysku klientom BGŻOptima- 24finanse


Home » Moje finanse » Inwestycja w ropę przyniosła ponad 13 proc. zysku klientom BGŻOptima
Lip
10

Klienci BGŻOptima, którzy dwa lata temu zdecydowali się otworzyć Polisę Strukturyzowaną, w której wysokość zysku uzależniona była od wzrostu cen ropy Brent na światowych rynkach zarobili 13,6 proc. To jeden z najlepszych wyników wśród tego typu produktów oferowanych w ostatnim czasie przez banki. Po 2,5 roku obecności internetowego banku na rynku klienci BGŻOptima zgromadzili na koniec czerwca 5 mld złotych oszczędności.

– Dwa lata temu zaproponowaliśmy naszym klientom produkt, który przy całkowitej ochronie zainwestowanego kapitału dawał możliwość zarobienia na wzroście cen ropy. Zakładaliśmy wówczas, że to bardzo prawdopodobny scenariusz, z  uwagi na zwiększone zapotrzebowanie na ten surowiec, ograniczone możliwości wzrostu mocy wydobywczych czy choćby osłabienie kursu dolara – mówi Marta Domańska-Trzaskoma, odpowiadająca za rozwój produktów oszczędnościowo – inwestycyjnych w BGŻOptima. Dziś, po zakończeniu inwestycji nasi klienci otrzymują zysk w wysokości 13,6 proc. To znacznie lepszy wynik niż ten, jaki w tym czasie mogliby osiągnąć zakładając standardowe lokaty bankowe – dodaje.

Inwestycję w Polisę Strukturyzowaną BGŻOptima można było zacząć już od 4 000. zł. Czas trwania produktu wynosił 24 miesiące. W celu obliczenia wysokości premii, brane były pod uwagę: wartości początkowa wskaźnika (czyli wartość najbliższego do wygaśnięcia kontraktu na ropę naftową typu Brent notowanego na giełdzie ICE w Londynie) w dniu 25 czerwca 2012 r., oraz wartość końcowa będąca średnią arytmetyczną wartości wskaźnika z 8 dni obserwacji w okresie 24 miesięcy.

Jak podkreśla Piotr Grzybczak, dyrektor zarządzający BGŻOptima, tak dobry wynik inwestycji pokazał, że założenia przyjęte na początku, podczas konstrukcji produktu przez ekspertów, były oparte na solidnej analizie oraz wyczuciu odpowiedniego momentu na inwestowanie oparte o wzrost cen ropy. – Był to jeden z pierwszych produktów inwestycyjnych, który pojawił się w naszej ofercie po starcie banku w listopadzie 2011 roku. Cieszymy się, że nasi klienci mogli tak dużo zarobić na zaproponowanym rozwiązaniu. Połączyliśmy dwie bardzo poszukiwane przez klientów korzyści: możliwość uzyskania wysokiego zysku, przy jednoczesnym stuprocentowym zabezpieczeniu powierzonych nam środków. Dodatkowo, tak jak zwykle umożliwiliśmy dokonanie inwestycji całkowicie zdalnie, bez potrzeby podpisywania jakichkolwiek dokumentów – mówi Piotr Grzybczak – Co więcej, tak dobry wynik polisy strukturyzowanej zbiega się w czasie z kolejnym bardzo ważnym dla nas wydarzeniem. Łącznie nasi klienci zgromadzili na rachunkach depozytowych oraz w funduszach inwestycyjnych już 5 miliardów złotych. To wyraz ogromnego zaufania klientów oraz przekonania, że jesteśmy właściwym miejscem do pomnażania oszczędności i inwestowania – dodaje.

Polisa strukturyzowana, oferowana przez BGŻOptima była produktem strukturyzowanym, oferowanym w formie ubezpieczenia, dzięki czemu inwestor nie ponosił kosztów podatkowych. Dodatkowo posiadacz polisy strukturyzowanej był objęty w okresie jej trwania ubezpieczeniem na wypadek śmierci. – Tego typu produkty jak polisy strukturyzowane czy lokaty inwestycyjne  nie są być może formą oszczędzania dla inwestora początkującego, który nie ma doświadczenia z nieco bardziej zaawansowanymi instrumentami finansowymi. Mogą być jednak bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych lokat czy inwestycji w fundusze– podkreśla Marta Domańska-Trzaskoma – Warto więc zainteresować się tego typu rozwiązaniem, pamiętając o tym, żeby na początek szukać produktu w miarę prostego i gwarantującego 100 proc. ochrony inwestycji – dodaje.

BGŻOptima

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies