Mostostal Export SA sprzedał spółkę zależną za ponad 22 mln zł- 24finanse


Home » Wieści z firm » Mostostal Export SA sprzedał spółkę zależną za ponad 22 mln zł
Sty
20

Należąca do grupy Mostostal Export SA spółka Pod Fortem – 2 została sprzedana w dniu 17 stycznia br. za 22,63 mln zł. Nabywcą 100 proc. udziałów w krakowskiej firmie jest CEC Property Group Limited.

Pod Fortem – 2 należała do Pod Fortem-Development – Spółki celowej Mostostalu Export powołanej w celu realizacji osiedla mieszkaniowego na Klinach Borkowskich w Krakowie. Głównym aktywem sprzedanego podmiotu jest działka budowlana w Krakowie o powierzchni 8 ha. Wartość księgowa spółki została wynosi 19 mln zł.

Cieszymy się, że udało nam się sprzedać posiadane aktywa powyżej wartości księgowej. Pozbyliśmy się już wszystkich podmiotów obniżających wynik grupy – Kapitał Inwestycyjny Alpha, Moststal-Ventures, Mostostal-Export Devolopment SA oraz Mostostal-Export Devolopment SA Sp. k. Obecnie w naszym portfelu znajdują się spółki: Pod Fortem Development, Most-Bud i Most-Tech, które w kontekście planowanej zmiany profilu działalności na poszukiwawczo-wydobywczą traktujemy jako dezinwestycje. Środki pozyskane z ich sprzedaży przeznaczymy na zakup udziałów w spółce posiadającej koncesję na wydobycie surowców: miedzi, węgla i złota w Monglii – wyjaśnia Wielkosław Staniszewski, Członek Zarządu Mostostalu Export.

Inwestująca w nieruchomości CEC Property Group Limited – nowy właściciel Pod Fortem – 2 objął 100 proc. udziałów w kapitale podstawowym spółki, uprawniających do wykonywania 100 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy. Umowa przedwstępna w tej sprawie została podpisana 4 listopada 2013.

Zakończenie formalności prawno-finansowych zajęło nam nieco więcej czasu niż pierwotnie przewidywaliśmy. Dzięki finalizacji sprzedaży możemy konsekwentnie realizować zaplanowaną strategię – dodaje Wielkosław Staniszewski.

Mostostal Export jest notowany na parkiecie głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od 1992 roku (ticker: MSX). Dotychczas podmiot prowadził działalność budowlano-deweloperską. W grudniu 2013 roku zarząd spółki ogłosił plan zmian profilu działalności na poszukiwawczo-wydobywczy oraz zamiar debiutu na giełdzie w Londynie.

BADDOG PR

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies