Raiffeisen-Leasing Polska S.A. uruchamia finansowanie sektora agro w ramach programu Väderstad Finance - 24finanse


Home » Bankowość » Raiffeisen-Leasing Polska S.A. uruchamia finansowanie sektora agro w ramach programu Väderstad Finance
Gru
16

Raiffeisen Leasing Polska S.A., jedna z wiodących firm leasingowych w Polsce, rozpoczęła współpracę z producentem wysokiej jakości maszyn rolniczych, szwedzką firmą Väderstad. W ramach podpisanej umowy spółki uruchomiły specjalistyczny program Väderstad Finance, umożliwiający finansowanie inwestycji w sektorze agro. Zakup maszyn i urządzeń dla rolnictwa połączyć można z dotacjami z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

Łącząc siły, obie spółki współtworzą bezpieczne i atrakcyjne warunki finansowania inwestycji w szeroko pojętym sektorze rolniczym. Mogą z niego skorzystać zarówno gospodarstwa rolne, jak i przedsiębiorstwa prowadzące działalność rolniczą lub świadczące usługi dla rolnictwa. Oferta finansowania dotyczy wszystkich maszyn marki Väderstad, wiodącego w skali globalnej producenta maszyn do uprawy i siewu.

Czekając na nową perspektywę

Specjalistyczne, wysokiej jakości maszyny i urządzenia to jeden z filarów rozwoju i modernizacji gospodarstw rolnych w Polsce, a tym samym – czynnik wpływający na osiągnięcie długofalowej przewagi konkurencyjnej krajowego sektora agro. Istotną rolę w tym kontekście odgrywają unijne programy wsparcia finansowego dla rolnictwa.

W ramach oferty Väderstad Finance dostępna jest szeroka paleta instrumentów finansowych, która umożliwia klientom skorzystanie z dotacji w ramach obecnej i kolejnej edycji PROW (2007-2013, 2014-2020). W zależności od stopnia realizacji biznesplanu związanego z rozwojem parku maszynowego, uzyskać można m.in. pożyczkę z dotacją lub pod dotację. Inwestycje w środki trwałe, objęte preferencyjnym finansowaniem i dodatkową dopłatą producenta, dotyczyć mogą wszystkich działań, które wchodzą w skład PROW.

„Bardzo cieszy nas fakt, że możemy rozpocząć współpracę z producentem tak funkcjonalnych i wysokiej klasy maszyn jak Väderstad. Uruchamiając wspólny program finansowania fabrycznego, który połączyć można z unijnymi dotacjami i dopłatą producenta, chcemy wspierać rozwój polskiego sektora agro. Mamy nadzieję, że dzięki preferencyjnym warunkom finansowania inwestycji, coraz więcej krajowych rolników i przetwórców – którzy rozwijają swój park maszynowy – postawi na wysoką jakość, funkcjonalność i zaawansowane technologie” – powiedział Przemysław Stańczyk, Wiceprezes Zarządu RLPL.

Finansowanie inwestycji a cykl produkcyjny gospodarstwa  

Nowy model finansowania inwestycji obejmuje swoim zakresem wszystkich autoryzowanych dealerów marki Väderstad w całej Polsce. Warunki uzyskania pożyczki lub leasingu obejmują: długi okres finansowania inwestycji (nawet 7 lat), szybkie i uproszczone procedury, elastyczne podejście do klientów oraz możliwość tworzenia indywidualnych programów finansowych.

„Nasza współpraca z marką Väderstad to przede wszystkim odpowiedź na konkretne potrzeby klientów z branży rolniczej. Wahania cen płodów rolnych i sezonowość sprzedaży to kluczowe elementy, które w dużym stopniu wpływają na kondycję i płynność finansową sektora agro. Cykl produkcyjny gospodarstwa i zależności ekonomiczne rzutują na możliwość dokonywania inwestycji nawet przez gospodarstwa o dużym, kilkuset hektarowym areale. Uruchamiając preferencyjne finansowanie w postaci pożyczki i leasingu, chcemy tym samym ograniczyć wpływ tych czynników na decyzje inwestycyjne związane z budową nowoczesnego parku maszynowego” – komentuje Marcin Hałaj, Dyrektor Rozwoju Biznesu Agro, RLPL.

Oferta Väderstad Finance obejmuje szereg dodatkowych udogodnień, wśród których znaleźć można m.in. sezonowość spłat rat dostosowaną do profilu gospodarstwa (raty miesięczne, kwartalne, półroczne), a także możliwość finansowania podatku VAT na cały okres.

OKIEM EKSPERTA

Marcin Hałaj, Dyrektor Rozwoju Biznesu Agro, Raiffeisen-Leasing Polska S.A.

Za pomocą leasingu często finansowane są dość skomplikowane i zaawansowane maszyny. Najczęściej pojawiającymi się transakcjami są zestawy, w skład których wchodzi ciągnik rolniczy i określona maszyna lubmaszyny towarzyszące. Co istotne, każdą finansowaną maszynę konfiguruje się m.in. pod areał, wielkość gospodarstwa, typ i rodzaj uprawy lub hodowli, a także rodzaj gleby. Poza kosztem leasingu, czyli marżą od danej transakcji, klienci z sektora agro najczęściej zainteresowani są: sezonowością spłaty  rat, możliwością ubezpieczenia maszyn i dostępnością dodatkowych     ubezpieczeń (np. osobowych), a także optymalnym okresem finansowania inwestycji. Często zadają również specyficzne pytania związane z cyklem     produkcyjnym gospodarstwa.

„Naszym priorytetem było pozyskanie do współpracy znanej i wiarygodnej instytucji finansowej, która zapewniłaby polskim rolnikom i przedsiębiorstwom z branży agro atrakcyjne warunki zakupu i leasingu naszych maszyn. Raiffeisen-Leasing to partner, który doskonale spełnił te warunki. Fakt posiadania własnej, autoryzowanej sieci finansowania inwestycji to niewątpliwy wyróżnik oferty Väderstad, a zarazem kolejny krok milowy w rozwoju naszej spółki. Jesteśmy pewni naszych maszyn i metod rozwoju, dlatego jako pierwszy i jeden z nielicznych dostawców maszyn z tego segmentu, zaoferowaliśmy swoim klientom również dwuletnią gwarancję na wszystkie produkty”  – powiedział Piotr Osiński, Dyrektor Generalny firmy Väderstad.

Väderstad

Producent maszyn do uprawy gleby i siewu. Ceniony przez rolników w całej Europie za najwyższą jakość oraz uniwersalność oferowanego sprzętu. Produkty Väderstad, sprawdzają się w każdych warunkach glebowych oraz we wszystkich technologiach uprawy. Firma gwarantuje swoim klientom doradztwo, serwis posprzedażowy oraz pełną i szybką dostępność części zamiennych. Dwuletnia gwarancja na wszystkie maszyny zapewnia o doskonałej jakości wykonania oraz materiałów użytych w procesie produkcji.

Raiffeisen-Leasing Polska S.A

Firma rozpoczęła swoją działalność 30 stycznia 1998 roku. Udziałowcami są Raiffeisen Polbank Polska S.A i Raiffeisen-Leasing International GmbH Wien (po 50% udziałów). Raiffeisen-Leasing Polska S.A. jest jedną z największych firm leasingowych w Polsce z około 10% udziałem w rynku. Misją firmy jest wspieranie polskich firm (szczególnie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) w finansowaniu ich działalności. RLPL jest jednym liderów w sektorze leasingu środków transportu, maszyn i urządzeń i nieruchomości. Jednocześnie Raiffeisen-Leasing Polska rozwija nowe obszary aktywności np. IT i rynek medyczny.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies