Grupa Radpol wygrała przetarg o wartości 3,7 mln zł- 24finanse


Home » Wieści z firm » Grupa Radpol wygrała przetarg o wartości 3,7 mln zł
Gru
03

Należąca do grupy Radpol spółka Finpol-Rohr, producent rur preizolowanych dla podziemnych i napowietrznych sieci ciepłowniczych oraz do przesyłu innych mediów, wygrała przetarg organizowany przez Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy na budowę sieci odprowadzającej ciepło z nowej spalarni śmieci w tym mieście. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca czerwca 2014. W toku prac po raz pierwszy wykorzystane zostaną mufy termokurczliwe sieciowane radiacyjne o średnicy 710 mm, które w tym roku zostały wprowadzone do produkcji przez Radpol. Będą one łączyć rury preizolowane ciepłownicze o średnicy DN500/710. Wartość netto zamówienia wynosi 3,7 mln zł. Jest to kolejny wielomilionowy przetarg wygrany przez Finpol we współpracy z Radpolem z Człuchowa.kapitałowej. To pokazuje, że zaledwie w kilka miesięcy po włączeniu spółki Finpol-Rohr do struktur Radpolu widoczne są spektakularne efekty biznesowe wspólnych działań –

– Realizowana przez nas część instalacji cieplnej to pierwszy z trzech etapów inwestycji planowanej w związku z budową nowej spalarni śmieci. Zamierzamy startować również w kolejnych przetargach tym bardziej, że realizowane zamówienie to kontrakt o znaczącej wartości w naszej branży. Dzięki wprowadzeniu w tym roku do oferty Radpolu muf termokurczliwych sieciowanych radiacyjnie o znacznie większych rozmiarach niż dotychczas, mogliśmy złożyć ofertę złożoną z produktów wytwarzanych w ramach naszej grupy komentuje Marcin Rusiecki, prezes zarządu Finpol-Rohr i wiceprezes zarządu Radpol SA.

Od początku roku spółka Finpol-Rohr wygrała przetargi o wartości netto 10,2 mln zł. Ponadto, spółka posiada gwarancję znaczących sprzedaży rur preizolowanych w najbliższych latach do wcześniejszego właściciela, a obecnie klienta Finpolu, firmy Dalkia, potentata na rynku ciepłowniczym w Polsce i w wielu krajach Europy (Radpol kupił Finpol-Rohr w czerwcu br.). Kontrakt z Dalkią gwarantuje w ciągu 4,5 lat ok. 20 proc. obłożenia mocy produkcyjnych Radpolu w ciepłownictwie.

Grupa Radpol

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies