Biuro maklerskie BESI bliżej Londynu - 24finanse


Home » Wieści z firm » Biuro maklerskie BESI bliżej Londynu
Gru
04

W styczniu 2014 roku Maciej Hebda, dotychczasowy szef Zespołu Analiz Giełdowych Biura Maklerskiego Espirito Santo Investment Bank (BESI) w Warszawie, dołączy do zespołu analiz BESI w Londynie, gdzie będzie zajmował się globalnymi spółkami z sektora surowcowego, jak również KGHM, JSW i LWB. Jego dotychczasowe obowiązki, jako szefa Zespołu Analiz Giełdowych Biura Maklerskiego BESI, przejmuje Konrad Księżopolski, analityk sektora TMT. Transfer eksperta z szerokimi relacjami na polskim rynku do londyńskiego oddziału to dobry sygnał dla inwestorów krajowych, którzy coraz częściej są zainteresowani rynkami zagranicznymi.

– Przejście Macieja Hebdy do naszego biura w Londynie utwierdza nas w przekonaniu, że nasi pracownicy prezentują najwyższy profesjonalny poziom – mówi Szymon Ożóg, Dyrektor Biura Maklerskiego Espirito Santo Investment Bank. – Liczymy, że Maciej będzie nadal pracował z polskimi inwestorami, którzy coraz częściej interesują się rynkami zagranicznymi, zarówno rozwiniętymi, jaki i wschodzącymi. Nasz analityk, zajmujący się sektorem wydobywczym w skali globalnej, będzie dla nich doskonałym partnerem do dyskusji. Obecność Macieja w biurze w Londynie przyczyni się także do spopularyzowania globalnej oferty ESIB na polskim rynku.

– Bardzo cieszymy się, że Maciej Hebda dołączy do naszego zespołu Metals & Mining (Metale i Wydobycie) – mówi Dipesh Patel, Dyrektor Biura Maklerskiego BESI w Londynie. – Będzie on pracował z Nickiem Mellorem i Rui Diasem, których biegłość w sektorze, zostanie teraz uzupełniona o doświadczenia Macieja wyniesione
z rynku wschodzącego. To tym bardziej istotne, że Metale i Wydobycie to dla nas jeden z kluczowych sektorów. Dążymy do tego, aby liczba analizowanych spółek wzrosła tutaj do 30. Jak wynika z naszych doświadczeń, transfery międzynarodowe to ważny czynnik zwiększający konkurencyjność w kontaktach z klientami. Dlatego to już czwarta tego typu realokacja w grupie Espirito Santo Investment Bank, która poza rynkami rozwiniętymi obecna jest także między innymi na rynkach wschodzących takich jak Brazylia i Indie – dodaje Dipesh Patel.

BESI w Londynie zatrudnia około 150 osób, w tym 19 maklerów i 28 analityków, którzy zajmują się obserwacją ponad 280 spółek, głównie z rynku europejskiego. Biuro Maklerskie, które jest członkiem London Stock Exchange, obsługuje największe instytucje finansowe oraz fundusze podwyższonego ryzyka (hedge funds). Oferuje dostęp do ponad 60 rynków, tradycyjne usługi brokerskie oraz handel elektroniczny. Ponadto Biuro Maklerskie BESI posiada zespół sprzedaży rynków wschodzących, który dystrybuuje produkty analityczne oraz świadczy usługi brokerskie m.in. w Ameryce Łacińskiej, Azji i Europie. Ostatnio zespół analiz powiększył się o kolejnych 7 analityków, wśród nich są między innymi Tony Shiret i Nick Wilson (poprzednio Credit Suisse), Robert Grindle (przeszedł z Deutsche Bank) oraz Rickin Thakrar (wcześniej w JP Morgan).

– Dokonane w ostatnim czasie transfery oraz wprowadzone nowe produkty wyraźnie poprawiają jakość naszej pracy – mówi Dipesh Patel. – W ubiegłym roku wprowadziliśmy nowy produkt analityczny pod marką Fundamental Insight. To od tej pory nasz flagowy produkt, dzięki któremu klienci otrzymują raporty oparte na pogłębionych analizach fundamentalnych, prowokujące niekonwencjonalnymi tezami, wyraziste z punktu widzenia wyceny i rekomendacji. Staramy się uzupełniać je o ciekawe dane porównawcze, co jest możliwe dzięki naszej obecności w wielu zakątkach świata.

Maciej Hebda, dotychczasowy Dyrektor Zespołu Analiz Giełdowych, jest uznanym analitykiem sektorów energetycznego i surowcowego. Zanim w 2009 roku dołączył do zespołu Espirito Santo Investment Bank, pracował jako konsultant w Deloitte Business Consulting oraz w Roland Berger Strategy Consultants, doradzając funduszom Private Equity oraz klientom korporacyjnym z różnych branż, między innymi w zakresie strategii, Corporate Finance, fuzji i przejęć oraz strategicznej analizy due diligence. Jest absolwentem dwóch kierunków Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – Zarządzania i Marketingu oraz Finansów i Bankowości, a także posiadaczem tytułu CFA.

Nowy szef analityków BESI w Warszawie, Konrad Księżopolski jest uznanym analitykiem sektorów Telekomunikacja, Media i Informatyka (TMT). Zanim w 2011 roku dołączył do warszawskiego zespołu Espirito Santo Investment Bank, pracował w dziale analiz rynku akcji w Domu Maklerskim Wood&Company. Wcześniej doświadczenie zdobywał w banku Millennium. Jest absolwentem dwóch kierunków Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie – Zarządzania i Marketingu oraz Finansów i Bankowości. Posiada I stopień CFA.

Espirito Santo Investment Bank

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies