Spółka technologiczna z USA w drodze na NewConnect- 24finanse


Home » New Connect » Spółka technologiczna z USA w drodze na NewConnect
Mar
12

Invest Concept Sp. z o.o. jako Autoryzowany Doradca NewConnect ma przyjemność zaprezentować spółkę BlazeFund, Inc., która w II kwartale 2013 r. zamierza zadebiutować na rynku NewConnect.

BlazeFund, Inc. jest innowacyjną spółką technologiczną, zarejestrowaną w USA, w stanie Delaware, prowadzącą działalność na rynku „equity crowdfunding” (crowdfunding udziałowy). Spółka utworzoną została przez doświadczony zespół, łączący kompetencje w obszarach nowych technologii, zarządzania oraz bankowości inwestycyjnej. Za pomocą platformy technologicznej, opartej na architekturze zgłoszonej do urzędu patentowego, BlazeFund łączy trzy grupy podmiotów: (1) spółki na wczesnych etapach rozwoju, (2) indywidualnych inwestorów, nawet bardzo drobnych, oraz (3) instytucje, takie jak fundusze VC/Seed, czy też departamenty rozwoju w dużych przedsiębiorstwach, chcące wspólnie finansować wybrany projekt. Technologia została już zaprojektowana i wdrożona.

Rynek crowdfunding rośnie w tempie 100% rocznie, osiągając wartość $3mld w 2012 r. Crowdfunding w USA stanowi nieco ponad połowę światowego rynku. Oczekuje się, że w 2013 i najbliższych latach tempo wzrostu rynku utrzyma się na podobnym poziomie. Massachusetts Institute of Technology nazwał „crowdfunding” jedną z 10 najszybciej rozwijających się technologii.

Obecnie rynek crowdfunding w USA jest w trakcie silnej transformacji. W kwietniu 2012 r. Kongres USA przyjął ustawę („JOBS Act” , również: „Crowdfunding Bill”), która wkrótce umożliwi publiczne proponowanie udziałowych instrumentów finansowych o wartości do $1M rocznie, poprzez zarejestrowane portale internetowe, do kwoty $1mln. Branża oczekuje, że zmiany nabiorą dużego tempa, po publikacji w 2013 r. przez SEC (U.S. Securities and Exchange Commission) wytycznych dla rejestracji portali equity crowdfundingowych. Oznacza to, że wraz z publikacją tych dyrektyw otwiera się nowy rynek z ogromnym potencjałem wzrostu. BlazeFund, Inc. rozpocznie działalność operacyjną w maju bieżącego roku, zaraz po opublikowaniu przez SEC wytycznych dla rejestracji portali equity crowdfunding.

Proces wprowadzenia akcji BlazeFund, Inc. do obrotu na rynku NewConnect oraz przeprowadzenie oferty prywatnej poza granicami USA obsługuje Invest Concept, pełniący funkcję Autoryzowanego Doradcy NewConnect dla spółki BlazeFund, Inc. Dane kontaktowe:
Zapraszamy do zapoznania się z Teaserem Informacyjnym BlazeFund, Inc.

Invest Concept Sp. z o.o.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies