Sfinks na plusie w IV kwartale 2012 r.- 24finanse


Home » Wyniki spółek » Sfinks na plusie w IV kwartale 2012 r.
Mar
03

Grupa kapitałowa Sfinks Polska, zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, w IV kwartale 2012 r. wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 43 mln zł, czyli na porównywalnym poziomie co rok wcześniej. Poprawiła przy tym wynik na działalności operacyjnej, odnotowując 2,3 mln zł zysku wobec 5,6 mln zł straty operacyjnej w analogicznym okresie roku 2011. Ponadto grupa Sfinks osiągnęła zysk na poziomie netto, który w IV kwartale 2012 r. wyniósł 105 tys. zł wobec 9,1 mln zł straty rok wcześniej. Jednocześnie franczyzobiorcy Sfinksa zarobili 2,2 mln zł w IV kwartale 2012 r. i ponad 4,9 mln zł w całym roku 2012.

– Prowadzone przez nas działania mające na celu poprawę rentowności przynoszą zdecydowany pozytywny efekt widoczny w wynikach grupy i sieci. Odnotowaliśmy w ostatnim kwartale roku nie tylko dodatnie wyniki na poziomie operacyjnym, ale także pierwszy raz od momentu rozpoczęcia restrukturyzacji osiągnęliśmy zysk netto. Dobrą informacją jest również wygenerowanie po czterech kwartałach 2012 roku porównywalnych przychodów co w 2011 roku, bo w minionym roku zamykaliśmy jeszcze nierentowne lub nierokujące restauracje i w związku z tym pracowaliśmy na mniejszej sieci. Co istotne, rachunek wyników za ostatni kwartał dowodzi, że przyjęliśmy model biznesowy, który się sprawdza. Mamy dobre koncepty, na których zarabia nie tylko spółka, ale także nasi franczyzobiorcy. W 2012 roku wypracowali oni prawie 5 mln zł zysku netto – komentuje Sylwester Cacek, prezes zarządu Sfinks Polska SA.

Po 4 kwartałach 2012 roku grupa kapitałowa Sfinks Polska odnotowała przychody w wysokości 170,1 mln zł, poprawiła przy tym zysk brutto na sprzedaży o blisko 70%, osiągając na tym poziomie wynik 14,5 mln zł wobec 8,5 mln zł rok wcześniej. Grupa zmniejszyła w tym okresie o blisko 7,4 mln zł stratę operacyjną do poziomu 2,6 mln zł, co stanowi poprawę o 74% r/r. Poprawie uległ także o 52% wynik netto w stosunku do 2011 r.  – strata netto w 2012 roku wyniosła 9 mln zł.

Wyniki za 2012 rok są podane na podstawie informacji z czterech kwartałów. Będą one jeszcze podlegały weryfikacji audytora przed opublikowaniem raportu rocznego za 2012 rok.

Sfinks Polska

 

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies