Niemieckie Kasy Oszczędnościowe (Sparkasse) otwierają Biuro w Polsce- 24finanse


Home » Bankowość » Niemieckie Kasy Oszczędnościowe (Sparkasse) otwierają Biuro w Polsce
Mar
12

Dnia 18 marca br. odbędzie się uroczyste otwarcie biura Przedstawicielstwa Zespołu Roboczego ds. Polsko-Niemieckiej Współpracy z Kasami Oszczędnościowymi na terenie Polski. Biuro mieści się w Warszawie na terenie kompleksu Athina Park przy Wybrzeżu Gdyńskim, tam gdzie swoją siedzibę ma spółka należąca do tej samej grupy finansowej Sparkasse, tj. Deutsche Leasing Polska S.A. Kierownikiem biura Przedstawicielstwa jest Pani Jolanta Tomczuk, specjalizująca się w doradztwie gospodarczym oraz współpracy polsko-niemieckiej.

Zespół Roboczy został powołany w celu promowania kontaktów polsko-niemieckich oraz zachęcania przedsiębiorców do realizowania projektów ponadgranicznych. Główne usługi biura Przedstawicielstwa skupiają się wokół doradztwa gospodarczo-inwestycyjnego, jak również doradztwa w zakresie środków pomocowych UE.

Przedstawicielstwo ściśle współpracuje z Polsko-Niemieckim Biurem Współpracy Kas Oszczędnościowych, które powstało już w roku 2000 z inicjatywy Sparkassenstiftung für Internationale Kooperation e.V. (Fundacji Kas Oszczędnościowych ds. Współpracy Międzynarodowej). Biuro Przedstawicielstwa korzysta także z wiedzy i doświadczenia szeregu innych dwujęzycznych partnerów i ekspertów, biegle poruszających się w biznesie oraz środowisku polsko-niemieckim, w tym doradców w zakresie prawa i podatków. Dzięki tak rozbudowanej sieci kontaktów Biuro oferuje swoim Klientom kompleksową i profesjonalną obsługę projektów polsko-niemieckich.

Jednym z takich partnerów – w szczególności w zakresie leasingu i finansowania jest spółka Deutsche Leasing Polska S.A., mająca już ponad 50 lat doświadczenia w zakresie finansowania inwestycji w drodze leasingu. DLP specjalizuje się w finansowaniu maszyn i urządzeń przemysłowych, linii produkcyjnych oraz środków transportu drogowego, kolejowego i powietrznego.

Grupa Finansowa SPARKASSE jest jedną z najstarszych i największych instytucji finansowych działających na terenie Niemiec. Grupa Sparkasse oferuje swoim Klientom wszelkiego rodzaju usługi i produkty finansowe (kredyty, leasing, poręczenia, nieruchomości itd.), których głównymi odbiorcami są osoby fizyczne, przedsiębiorcy, gminy i komuny oraz klienci instytucjonalni. Tylko na terenie Niemiec znajdują się ponad 423 Sparkasse, przy czym sama Grupa Sparkasse jest aktywna również w wielu innych krajach Europy.

Więcej informacji nt. Przedstawicielstwa znajdą Państwo na stronie internetowej www.s-koop.de.

Biuro Przedstawicielstwa

 

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies