Koszty życia – najdrożej na Mazowszu- 24finanse


Home » Wynagrodzenia » Koszty życia – najdrożej na Mazowszu
Lip
19

Zmiana miejsca zatrudnienia i przeprowadzka do nowego miasta nie zawsze oznacza poprawę naszej sytuacji finansowej. Pod uwagę należy wziąć bowiem koszty życia, które są zróżnicowane w poszczególnych regionach.

1/4 wydatków gospodarstw domowych w Polsce stanowią środki przeznaczane na zakup żywności i napojów bezalkoholowych. Ważne miejsce w koszyku dóbr i usług zajmują również wydatki na użytkowanie mieszkania i nośniki energii (20,7%) oraz związane z kosztami transportu (9,6%).

Ceny tych dóbr wahają się w poszczególnych częściach kraju. Dane opublikowane przez GUS pokazują, że w maju 2012 roku najtańsze pieczywo można było kupić na Mazowszu, a najdroższe na Dolnym Śląsku. Z kolei mięso i wędliny najlepiej kupować na południu Polski (Śląsk i Małopolska). – Z największymi kosztami życia musimy się liczyć decydując się na mieszkanie w województwie mazowieckim. W regionie tym na mieszkańców czekają najwyższe ceny za kupno lub wynajem mieszkania. Również na Mazowszu możemy spodziewać się stosunkowo wysokich cen usług, takich jak wizyta u lekarza specjalisty, u fryzjera, czy wyjście do kina – komentuje Diana Turek z Sedlak & Sedlak.

Wyższe koszty związane z codziennym życiem musiałaby zrekompensować odpowiednio duża podwyżka. Dlatego zanim podejmie się decyzję o przeprowadzce warto dokonać uważnej analizy kosztów życia w nowym mieście.

W których regionach Polski wydatki na utrzymanie są najwyższe? Gdzie znajdziemy najtańszych specjalistów, którzy zadbają o nasze zdrowie i urodę? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedź w artykule „Koszty życia w wybranych województwach w Polsce” na portalu rynekpracy.pl

Redakcja rynekpracy.pl

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies