Ile za złoto na Olimpiadzie?- 24finanse


Home » Wynagrodzenia » Ile za złoto na Olimpiadzie?
Lip
18

7 lipca Polski Komitet Olimpijski ogłosił wysokość nagród za zdobycie medalu dla polskich zawodników. Kto zarobi najwięcej na sukcesie w Londynie?

Największą nagrodę otrzymają siatkarze halowi – za złoty medal aż 720 tys. PLN. Srebro gwarantuje im 480 tys. PLN, za trzecie miejsce na podium drużyna siatkarzy może liczyć na 300 tys. PLN. Niestety, to jedyny przypadek w którym nagrodą trzeba się podzielić z resztą drużyny. – Decyzja co do wysokości kwoty, jaka będzie przysługiwać pojedynczemu zawodnikowi, należy do kierownictwa Związku i trudno ją oszacować. Dlatego też siatkarzy nie ujęliśmy w naszym zestawieniu – komentuje Teresa Hantz z Sedlak & Sedlak.

Biorąc pod uwagę kwoty przypadające „na głowę”, najwięcej otrzymają zawodnicy indywidualni. Za złoty krążek przypadnie im nawet 120 tys. PLN. Drugie co do wysokości nagrody będą przysługiwać zawodnikom startującym w konkurencjach drużynowych (drużyny, sztafety, osady, deble, miksty, załogi). Każdy z nich za pierwsze miejsce na podium dostanie nawet 90 tys. PLN.

Najmniej za złoto zarobią zawodnicy wioślarskiej ósemki – niezaliczani do konkurencji drużynowych. Każdy wioślarz z osady dostanie za zwycięstwo do 60 tys. PLN. – Trenerzy, bez względu na dyscyplinę sportową, za złoty medal swoich podopiecznych otrzymają 60 tys. PLN – dodaje Hantz.

Redakcja portalu wynagrodzenia.pl

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies