Lider Zrównoważonego Rozwoju coraz bliżej NewConnect- 24finanse


Home » New Connect » Lider Zrównoważonego Rozwoju coraz bliżej NewConnect
Lip
06

Ecotech Polska SA, dostawca innowacyjnej technologii unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych EnviroMix®, wygrał I edycję konkursu: Liderzy Zrównoważonego Rozwoju. Kapituła konkursu, składająca się z wybitnych polskich ekspertów z zakresu biznesu i działań CSR, doceniła projekt biznesowy Ecotech, podkreślając jego zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz sukces biznesowy przedsięwzięcia.

Konkurs „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju”, zorganizowany przez Magazyn Forbes i firmę doradczą PwC, miał na celu wyłonić projekty wyróżniające się pod względem: marketingu, sprzedaży, działalności operacyjnej, wpływu społecznego i środowiskowego, a jednocześnie generujące korzyści biznesowe. W konkursie wzięło udział 70 podmiotów, 7 otrzymało tytuł Lidera Zrównoważonego Rozwoju. – Jest nam niezmiernie miło, że nasz model biznesowy znalazł się wśród przedsięwzięć, które zyskały uznanie ekspertów. To nie jedyne wyróżnienie otrzymane w ostatnich dniach. Nasza technologia została nagrodzona również przez Radę Naukową pod przewodnictwem prof. Krzysztofa Rybińskiego tytułem PROGRESS 2011 jako najlepszy projekt innowacyjny w kategorii Ekologia – mówi dr inż. Dominik Wojewódka Prezes Zarządu Ecotech Polska SA – Nowe wyróżnienia tworzą dobrą atmosferę do zaplanowanych na najbliższe dni spotkań z delegacjami rządowymi Wietnamu i Armenii w MSZ oraz MG, podczas których będziemy rozmawiać na temat współfinansowania przez rząd Polski projektów, na które mamy podpisane już porozumienia – dodaje Dominik Wojewódka.
Ecotech Polska planuje zadebiutować na rynku NewConnect w okresie wakacji. Spółka jest liderem krajowego rynku zielonych technologii. Strategia rozwoju Ecotech zakłada miejsce w pierwszej dziesiątce firm o zasięgu globalnym. Spółka cel ten zamierza osiągnąć dzięki środkom pozyskanym w drodze, obecnie przeprowadzanej, niepublicznej emisji akcji. Ecotech Polska planuje w ten sposób pozyskać ok. 5 mln zł. Środki te pozwolą Spółce dokończyć budowę pierwszego w Polsce Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów, jak również zwiększą jej aktywność w zakresie pozyskiwania i realizacji kontraktów na rynkach zagranicznych. Autoryzowanym Doradcą Ecotech Polska jest NOBLE Securities.

Ecotech Polska SA opracował i jest właścicielem technologii unieszkodliwiania i odzysku odpadów niebezpiecznych EnviroMix®. Badania nad opracowaniem technologii trwały blisko 10 lat i prowadzone były w różnych ośrodkach badawczych. Proces stabilizacji, na którym bazuje technologia EnviroMix®, jest uznaną na skalę światową technologią, dającą znakomite wyniki w chemicznym wiązaniu i stabilizacji odpadów niebezpiecznych. Za pomocą opatentowanego w UE i USA procesu EnviroMix® można unieszkodliwiać zanieczyszczone gleby, szlamy, popioły i inne odpady stałe zawierające zarówno związki organiczne, jak i nieorganiczne. Technologia znajduje zastosowanie do unieszkodliwiania lub odzysku zdecydowanej większości rodzajów odpadów zamieszczonych w katalogu odpadów. Zostało to potwierdzone w laboratoriach na całym świecie. Na rynku polskim Ecotech jest wiodącym podmiotem w zakresie unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych. Potwierdzeniem innowacyjności, skuteczności i możliwości technologii EnviroMix są liczne nagrody i wyróżnienia jak np. przyznany w 2010 r. tytuł Innowacyjna Firma w konkursie Krajowi Liderzy Innowacji – Edycja 2009 czy wyróżnienie w kategorii Młoda Innowacyjna Firma w konkursie Innowator Mazowsza. Ecotech Polska, jako jeden z 13 laureatów I edycji innowacyjnego projektu Ministerstwa Środowiska GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii, który promuje polską technologię środowiskową i wspiera firmy działające w obszarze zielonych technologii w ich aktywności na rynku globalnym, zdobywa coraz większe uznanie również na rynkach zagranicznych.

Ecotech Polska SA

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies