Bardzo dobry początek roku segmentu modowego Redan - 24finanse


Home » Wyniki spółek » Bardzo dobry początek roku segmentu modowego Redan
Maj
12

Grupa Redan, właściciel marek odzieżowych Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci dyskontowej Textilmarket, podała wyniki za I kwartał i kwiecień 2011 r. Bardzo dobre wyniki wypracował w tym okresie segment modowy. Dynamika sprzedaży na sklepach porównywalnych w kwietniu osiągnęła 63%!

Wszyscy spodziewali się, że wyniki tegorocznego kwietnia będą bardzo dobre, ze względu na relatywnie niską bazę zeszłego roku oraz Święta Wielkiej Nocy przypadające pod koniec miesiąca. Pomimo tego wyniki uzyskane na rynku modowym Grupy Redan można śmiało uznać za rewelacyjne. Sprzedaż w kwietniu wzrosła o 85% rok do roku, a na sklepach porównywalnych – o 63%. Podobną dynamikę mają wzrosty marży wartościowej – 63% i 48 % odpowiednio. „Te rezultaty sprzedaży powodują, że po kwietniu na pewno przekroczyliśmy próg rentowności w części fashion” – powiedział Bogusz Kruszyński, prezes zarządu Redan S.A. Jest to efektem coraz lepszych towarów, czyli mniejszych przecen na wyprzedaży oraz wyższej sprzedaży nowych kolekcji, a także coraz większej liczbie przebudowach  sklepów Top Secret&Friends oraz skutecznym działaniom promocyjnym.

Nie aż tak spektakularne, ale jednak bardzo dobre wyniki osiągnęła w pierwszych czterech miesiącach br. także sieć Textilmarekt. Dynamika marży wartościowej na sklepach porównywalnych – jeden z kluczowych parametrów decydujących o rentowności – osiągnęła poziom zakładany na rok 2011, czyli 3%. Grupa Redan konsekwentnie realizuje strategię dynamicznego rozwoju sieci sklepów. W I kwartale liczba Textilmarketów zwiększyła się o 8. W II kwartale zwiększy się o kolejne 19.

W I kwartale br. Grupa Redan poniosła stratę brutto na poziomie 2,3 mln zł, czyli taką samą jak przed rokiem. Jednakże w opinii zarządu Redan wyniki te nie są w pełni porównywalne, gdyż w br. w I kwartale wystąpiły nietypowe zjawiska lub koszty, które w roku poprzednim obciążyły kolejne kwartały. Łącznie per saldo wymiar finansowy tych zdarzeń wpłynął na zwiększenie straty o ok. 1,4 mln, zł. Łączna skonsolidowana wartość przychodów netto Grupy Kapitałowej Redan wyniosła 76,6 mln zł, co oznacza wzrost o 14%, a marża handlowa 34,2 mln zł. – wzrost o 21%. „Pomimo, że kwartał ten nie był najbardziej sprzyjający, jesteśmy zadowoleni z uzyskanych wyników” – powiedział Bogusz Kruszyński – „Rezultaty uzyskane w okresie styczeń-kwiecień potwierdzają realność prognozy zysku netto na cały 2011 r. w wysokości 14 mln zł.

Redan SA

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies