S&P 500 pzrerywa spadkową passę- 24finanse


Home » TMS Brokers » S&P 500 pzrerywa spadkową passę
Kwi
14

Indeks S&P 500 przerwał passę czterech spadkowych sesji i zamknął środową sesje minimalnie nad kreską. Skromną zwyżkę zanotował również Dow Jones Industrial Average. Mocniej od najważniejszych indeksów, o 0,8 proc. wzrósł Nasdaq 100. Był to największy dzienny ruch indeksu stu największych spółek rynku technologicznego od końca marca. Nasdaq 100 obronił kluczowy poziom 2300 punktów. Jeśli zostanie on w najbliższym czasie trwale przebity otworzy się droga do spadków indeksu. Notowania wsparła publikacja Beżowej Księgi Fed, która zawiera diagnozę stanu największej światowej gospodarki. W raporcie pozytywnie oceniono tempo wzrostu amerykańskiej gospodarki i oceniono, że w większości regionów ulega poprawie sytuacja na rynku pracy.
W Stanach Zjednoczonych trwa sezon publikacji wyników. Wczoraj ogłosił kwartalny raport pierwszy z największych amerykańskich banków. J.P. Morgan Chase zanotował w pierwszym trzech miesiącach tego roku aż – 67 proc. dynamikę zysku netto. Wyniki banku, który jest dużym graczem we wszystkich segmentach rynku, wysoko stawiają poprzeczkę innym instytucjom finansowym. Mimo to wczoraj sektor finansowy należał do najsłabszych na rynku – był to efekt stwierdzenia przez nadzór bankowy licznych nieprawidłowości w procedurach udzielania kredytów hipotecznych przez większość banków.
W gronie nielicznych indeksów, które na czwartkowej sesji azjatyckiej wzrosły był najważniejszy indeks tokijskiej giełdy. Nikkei 225 wzrósł o 0,13 proc. i zakończył dzień na poziomie 9,654 punktów. O 0,6 proc. spadł australijski S&P ASX 200, który zniżkował pod ważny poziom 4900 punktów. Shanghai Composite stracił 0,3 proc., a pod koniec sesji Hang Seng spadał o 0,6 proc.
Wczoraj WIG i WIG20 przy znaczących obrotach powracały ponad kluczowe poziomy. W przypadku indeksu blue chipów jest to poziom 2900 punktów, a w przypadku indeksu szerokiego rynku – okrągła bariera 50000 punktów. Dziś na początku sesji, oba indeksy były nieznacznie pod kreską – traciły po około 0,25 proc., ale utrzymywały się powyżej ważnych poziomów. Podobne spadki miały miejsce we Frankfurcie. Nieco mocniej, 0,4 proc. tracił FTSE 100, a CAC 40 zniżkował o 0,6 proc. Oba indeksy w ostatnich dniach testują okrągłe poziomy – odpowiednio 6000 i 4000 punktów. Londyński indeks blue chipów już od początku miesiąca konsoliduje się w pobliżu psychologicznego poziomu.

Sporządził:
Bartosz Sawicki
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies