Technologia przyszłości już wkrótce na NewConnect. - 24finanse


Home » New Connect » Technologia przyszłości już wkrótce na NewConnect.
Mar
30

i3D S.A. już niedługo wystartuje z ofertą private placement, która poprzedzi zapowiadany na II kw. 2011 r. debiut i3D na rynku NewConnect.
Kapitał pozyskany z emisji akcji Spółka planuje przeznaczyć m.in. na pracę nad nowatorskim oprogramowaniem do tworzenia interaktywnych wizualizacji – Quazar 3D, a także zintensyfikowanie działań na rynku północnoamerykańskim poprzez ustanowienie przedstawicielstwa bądź stworzenie oddziału firmy w USA.

Technologia przyszłości, jak określa się Wirtualną Rzeczywistość (VR), to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi w branży informatycznej. Według specjalistów z IBM Deep Computing Visualisation, w ciągu najbliższych kilku lat, większość produktów w sieci będą stanowiły produkty w 3D, a w ciągu 7-10 lat, cały Internet będzie trójwymiarowy i interaktywny. W Polsce branża ta jest tak naprawdę dopiero na początku swojej drogi rozwoju. Można jednak zauważyć jej dynamiczny wzrost w ostatnich latach oraz tendencję do wprowadzania zaawansowanych technologii w różnych sektorach gospodarki – mówi Arkadiusz Patryas, Wiceprezes Zarządu i3D. – Wzrost zapotrzebowania na rozwiązania 3D, zrealizowane dotychczas projekty oraz współpraca z dużymi i znanymi korporacjami, a także ośrodkami naukowymi dają nam znacząca przewagę konkurencyjną i stwarzają szansę na znaczny sukces.

Rynek grafiki komputerowej, w tym interaktywnej grafiki 3D rozwija się bardzo dynamicznie. Rosnący nieustannie popyt na oferowane przez spółki branżowe produkty odnotowywany jest na całym świecie. Z systemów wizualizacji 3D korzystają różnego rodzaju organizacje: producenci oprogramowania, urządzeń, integratorzy systemów informatycznych oraz placówki naukowe i powiatowe. VR wykorzystywana jest też w wielu dziedzinach gospodarki np. przy okazji przeprowadzania akcji promocyjnych oraz szkoleń. 

Firma i3D jest liderem w branży nowych technologii w obszarze interaktywnej grafiki 3D. Powstała w 2007 roku. Na stałe współpracuje z takimi firmami jak Saudi Aramco, Boeing, Exxon Mobil. Spółka i3D oferuje najnowocześniejsze na skalę światową kompleksowe rozwiązania aplikacyjne i sprzętowe, które umożliwiają pełne odwzorowanie świata realnego w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu umożliwia m.in. znaczące przyśpieszenie procesu projektowania i weryfikacji konstrukcji, a także testowanie i sprawdzenie funkcjonalności modelowanych obiektów.  Dzięki tym rozwiązaniom odbiorca zyskuje nowoczesne i skuteczne narzędzie do przeprowadzania szkoleń, prezentacji czy wystaw.  Proponowane przez Spółkę rozwiązania wykorzystywane są również w Internecie jako narzędzia wspomagające działanie lokalizatorów czy konfiguratorów internetowych. Technologia ma swoje zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Do najważniejszych należą: sprzedaż, marketing i reklama, edukacja, projektowanie i wzornictwo przemysłowe, planowanie i optymalizacja, kultura i oświata czy rozrywka. www.i3d.pl

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies