Saxo Bank potroił zysk- 24finanse


Home » Wyniki spółek » Saxo Bank potroił zysk
Mar
08

Dzięki zyskowi netto na poziomie 343 mln zł wiodący bank inwestycyjny ogłosił najlepszy w historii całoroczny wynik finansowy.
Przychód operacyjny Grupy osiągnął w 2010 r. 1.76 mld PLN w porównaniu do 1.17 mld koron w roku 2009.

Łączne koszty Grupy wzrosły w całym roku o 0.27 mld do 1.28 mld PLN, co stanowi wzrost o 24% w stosunku do poprzedniego roku. Saxo Bank kontynuował inwestycje w ekspansję geograficzną, rozwój produktów i platform, modernizacje systemów oraz nową działalność. Pomimo tych inwestycji zysk przed opodatkowaniem wzrósł ponad trzykrotnie, do 487 mln PLN.

Aktywa ogółem wzrosły w ciągu roku z 8.5 mld PLN w 2009 r. do 12.7 miliardów PLN w 2010 roku. Wzrost ten jest wynikiem zwiększenia poziomu depozytów pieniężnych klientów, a także dokonanych przez Saxo Bank przejęć, takich jak nabycie skandynawskich oddziałów E*Trades oraz Broerup Sparekasse.

Na dzień 31 grudnia 2010 roku ulokowane w Saxo Bank depozyty Klientów stanowiące zabezpieczenia związane z działalnością w zakresie inwestycji internetowych wzrosły ponad dwukrotnie, do 16,7 mld zł. Poza nabytymi w trakcie roku oddziałami Saxo Bank-Etrade wzrost wyniósł 2.9 mld zł, czyli 36%. Dodatkowo dzięki organicznemu wzrostowi w oddziałach Sirius, Capital Four i Global Evolution wartość aktywów zarządzanych w ramach działalności Saxo Asset Management wzrosła z około 10.1 mld zł do ponad 16.6 mld PLN na dzień 31 grudnia 2010 roku.

Założyciele i prezesi Saxo Bank, Kim Fournais i Lars Seier Christensen, stwierdzili we wspólnym oświadczeniu:

„Od jesieni 2008 r. Saxo Bank realizuje plan transformacji w celu utrzymania wzrostu przy jednoczesnym zapewnieniu rentowności i efektywności. W kontekście zdarzeń zewnętrznych zaistniałych po kryzysie finansowym wyniki za 2010 r. potwierdzają, że nasze inicjatywy kierują Bank na właściwą ścieżkę rozwoju. Uważamy, że tegoroczne wyniki są bardzo satysfakcjonujące.

Saxo Bank będzie nadal koncentrować się na zachowaniu przewagi technologicznej w branży finansowej i otworzy więcej lokalnych biur sprzedaży w drodze przejęć albo nowych inwestycji w celu poprawy sprzedaży i obsługi klienta.”

Na dzień 31 grudnia 2010 r. współczynnik wypłacalności dla Grupy wynosił 15,3%.

Saxo Bank

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies