Itella Information zarządza fakturami Polkomtela- 24finanse


Home » 24finanse » Itella Information zarządza fakturami Polkomtela
Lut
09

Polkomtel SA, wiodący operator telekomunikacyjny i spółka Itella Information, europejski lider w zarządzaniu przepływem dokumentów finansowych podpisały umowę dotyczącą obsługi faktur sprzedaży Polkomtel.
Na mocy uzgodnień, Itella Information zajmie się przygotowaniem faktur jak również załączanej do nich dodatkowej korespondencji.

Polkomtel SA jest jednym z największych operatorów telefonii komórkowej w Polsce. Swoje usługi telekomunikacyjne, przeznaczone zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych, oferuje pod pięcioma markami: Plus, Simplus, Sami Swoi, iPlus i MixPlus. Jego sieć pokrywa 99% obszaru Polski, obsługuje prawie 14 milionów klientów. Itella Information oferuje usługi dla firm w zakresie zarządzania fakturami zakupu i sprzedaży oraz procesami finansowo-księgowmi. Itella działa w 15 krajach Europy, wykorzystując zautomatyzowane narzędzia przetwarza miesięcznie ponad 100 milionów faktur swoich klientów.

Mając na względzie fakt, że automatyzacja procesów billingowych wiąże się  wykorzystaniem faktur elektronicznych, Polkomtel bada obecnie możliwości skorzystania z obsługi wysyłki e-faktur przez Itella w przyszłości.

– „Niepozorna wysyłka faktur jest istotnym elementem funkcjonowania każdej firmy” – mówi Miikka Savolainen, Dyrektor Zarządzający Itella Information w Polsce. „Itella z racji swoich pocztowych korzeni zajmuje się zarządzaniem dokumentacją papierową. Nasza firma ma już ponad 20 lat doświadczeń w automatyzacji procesów fakturowania również poprzez wykorzystywanie do ich dystrybucji i przetwarzania kanałów elektronicznych. Dlatego nasi klienci mogą pozostawić cały proces w naszych rękach a skoncentrować się na innych biznesowych zadaniach”, dodaje Miikka Savolainen.

Itella Information posiada tysiące klientów w całej Europie, w tym m.in. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Netia SA, PGNiG,  Nordea Bank, łotewski Mobile Telephone, Tele2, G4S, Lindström i Ahlens. Itella rozpoczęła w zeszłym roku obsługę e-faktur również na rynku polskim.

Related posts:

,

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies