Polycom wyniki finansowe za rok 2010- 24finanse


Home » Giełdy zagraniczne, Wyniki spółek » Polycom wyniki finansowe za rok 2010
Sty
31

Wzrost przychodów w roku 2010 o 26%, do rekordowej sumy 1,2 mld USD Wzrost przychodów w 4. kwartale o 27% , do 340 mln USD;
Spółka Polycom, (Nasdaq: PLCM), globalny lider w dziedzinie ujednoliconej komunikacji, podała wyniki finansowe za czwarty kwartał i cały rok zakończony 31 grudnia 2010.
Skonsolidowane przychody netto w czwartym kwartale 2010 r. wyniosły rekordowe 340 mln USD, w porównaniu do 268 mln USD w czwartym kwartale roku 2009. Zysk netto w czwartym kwartale 2010 r. wyniósł 43 mln USD co oznacza 49 centów na akcję, w porównaniu do 28 mln USD i 33 centów na akcję w czwartym kwartale 2009 r.

W 2010 r. przychody netto osiągnęły kwotę 1,2 mld USD w porównaniu do 967 mln USD w 2009 roku. Zysk netto wyniósł 133 mln USD co daje 1,5 USD na akcję w porównaniu do 102 mln USD i 1,19 USD centów na akcję w tym samym okresie roku minionego.

W ujęciu geograficznym skonsolidowane przychody netto dla czwartego kwartału 2010 r. wyniosły:
 53% dla obu Ameryk co daje 181 mln USD;
 25% dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki co oznacza 86 mln USD;
 22% dla regionu Azji i Pacyfiku co daje 73 mln USD.

W ujęciu geograficznym skonsolidowane przychody netto dla czwartego kwartału 2009 r. wyniosły :
 53% dla obu Ameryk co daje 143 mln USD;
 26% dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki co daje 70 mln USD;
 21% dla regionu Azji i Pacyfiku co daje 55 mln USD.

„Czwarty kwartał okazał się przełomowym okresem dla Polycom. Udało się nam pomyślnie wprowadzić i zrealizować ambitny plan polegający na wykorzystaniu potencjału ujednoliconej komunikacji, umocnieniu pozycji lidera na rynku, a także najczęściej wybieranego partnera ”, powiedział Andrew Miller, Prezes i Dyrektor Generalny Polycom. „Wysiłki te przełożyły się na imponujące wyniki za rok 2010, duży wzrost przychodów, zdobycie nowych segmentów rynku, przełomowe innowacje, nowe partnerstwa strategiczne i wzrost marży. Co ważne, nasze tempo nie spadło w czwartym kwartale, przeciwnie napędzane było kolejnymi wzrostami sprzedaży infrastruktury sieciowej a także dużym wzrostem przychodów w każdym z regionów geograficznych i głównych linii produktowych”.

„Wchodząc w rok 2011 wiemy, że Polycom znajduje się na doskonałej pozycji, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania w zakresie ujednoliconej komunikacji dla systemów stacjonarnych oraz mobilnych. Dzięki Otwartej Sieci Współpracy Polycom będziemy w dalszym ciągu rozwijać zintegrowane rozwiązania UC opierając się na wiodących platformach, takich jak Microsoft Lync, IBM Lotus Sametime i HP Network Solutions. Dzięki niedawnemu wprowadzeniu Polycom’s Open Exchange Consortium i naszym umowom partnerskim z firmami AT&T, Verizon, BT, China Unicom i wieloma innymi wiodącymi dostawcami usług, zapewniamy rozwiązania oparte na „chmurze” nie tylko dla dużych korporacji i rządów, ale również dla małych i średnich przedsiębiorstw. Spodziewamy się też, że w końcu rozwiązania UC Polycom znajdą się na wielu ważnych platformach mobilnej komunikacji, pierwszym krokiem był nasz sojusz z firmą Samsung i aplikacja UC na Galaxy Tab z systemem Android”.

„Reasumując, rok 2011 może okazać się okresem znacznego wzrostu przychodów, zwiększenia marży operacyjnej i dostarczania rozwiązań, które określamy mianem „UC Everywhere”. Nasi klienci wymagają rozwiązań UC Polycom na najwyższym poziomie, mamy mocną i stale rozwijającą się markę, co sprawia, że jesteśmy na najlepszej drodze, aby stać się najczęściej wybieranym dostawcą rozwiązań w zakresie ujednoliconej komunikacji. Spoglądając w przyszłość, planujemy w dalszym ciągu dostarczać innowacje zmieniające sposób, w jaki ludzie i organizacje komunikują się i współpracują ze sobą na gruncie zawodowym i społecznym”, zakończył Andrew Miller.

„Mamy powody do zadowolenia z kolejnego z rzędu kwartału dużego wzrostu przychodów”, powiedział Michael Kourey, Wiceprezes oraz Dyrektor Finansowy w spółce Polycom. „Dzięki 20% wzrostowi produktów infrastruktury sieciowej w ujęciu kwartalnym i 25% rok do roku oraz rekordowemu popytowi na rozwiązania firmy Polycom nasza marża brutto i operacyjna po raz kolejny wzrosła rok do roku. Dzięki tak dynamicznym wzrostom i skutecznemu zarządzaniu kapitałem obrotowym wygenerowaliśmy dodani cash flow w czwartym kwartale w wysokości 42 mln USD, kończąc czwarty kwartał z 536 mln USD w gotówce i inwestycjach, bez żadnych długów”.

Informacja o firmie PolycomPolycom, Inc. (Nasdaq: PLCM) jest światowym liderem w dziedzinie ujednoliconej komunikacji i . rozwiązań telepresence, infrastruktury audio i wideo opartych na otwartych standardach. Firma Polycom umożliwia bardziej efektywną komunikację na całym świecie zmienia sposób w jaki ludzie żyją i pracują Więcej informacji dostępne na stronie www.polycom.pl, a także na Twitter, Facebook, LinkedIn.

Related posts:

, ,

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies