Mocne wejście Direct eServises na NewConnect- 24finanse


Home » New Connect » Mocne wejście Direct eServises na NewConnect
Sty
12

Akcje spółki dystrybutora elektroniki użytkowej na otwarciu w debiucie zyskały 50 proc. Direct eServices podał również prognozy wyników na 2011 r. Zysk netto ma być o 126 proc. wyższy, a przychody mają wzrosnąć o 36 proc. wobec szacowanych wyników za 2010 r.

Spółka Direct eServices, która specjalizuje się w dostarczaniu elektroniki użytkowej do sieci handlowych na terenie Polski, pozyskała z oferty prywatnej przed debiutem 1,1 mln zł. Środki te już zostały przeznaczone na zasilenie kapitału obrotowego, zwiększenie stabilności i skali działalności. Spółka z emisji chce również sfinansować inwestycję w rozwiązania IT wspierające sprzedaż.

– Wejście na NewConnect to dla naszej spółki kolejny bardzo ważny etap w rozwoju. Dzięki debiutowi pozyskaliśmy nie tylko środki na dalszy rozwój, ale i uzyskaliśmy znaczący wzrost wiarygodności w oczach naszych kontrahentów – powiedział podczas debiutu Damian Sieradzki, Członek Zarządu Direct eServices.

Spółka Direct eServices od początku swojej działalności jest rentowna. Według szacunkowych wyników w 2010 roku wypracowała 7,2 mln zł przychodów i 380 tys. zł zysku netto. Prognoza na 2011 rok zakłada przychody na poziomie 9,8 mln zł i zysk netto w wysokości 860 tys. zł. Oznacza to odpowiednio wzrost o 36 proc. i 126 proc. wobec minionego roku.

– Nasz biznes dynamicznie się rozwija. Widzimy duże zainteresowanie naszymi produktami, które sprzedajemy pod marką DIREKT, a marża jaką osiągamy na tych produktach jest najwyższa – dodał Damian Sieradzki.

Direct eServices jest firmą specjalizująca się w dostarczaniu elektroniki użytkowej do sieci handlowych na terenie Polski. Firma współpracuje z producentami  takich marek jak Hewlett-Packard, Epson, Lexmark, Brother, Trust, D-link. Dodatkowo firma prowadzi aktywne działania wspierające sprzedaż, a swoim klientom zapewnia najwyższej jakości usługi okołosprzedażowe: doradztwo oraz serwis posprzedażowy. Spółka sprzedaje także własne produkty pod marką Direkt – przede wszystkim materiały eksploatacyjne do drukarek oraz urządzenia peryferyjne dla komputerów osobistych.

Informacje o firmie:

Direct eServices Spółka Akcyjna jest firmą usługowo handlową zajmującą się sprzedażą produktów w sieciach handlowych oraz szeroko pojętym wsparciem handlu w tychże sieciach dla produktów firm partnerskich. Posiada własną markę direkt. Działamy na akcesoriach komputerowych, szeroko pojętych akcesoriach do druku oraz akcesoriach foto.

Direct eServices Spółka Akcyjna jest wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS: 0000360798, kapitał zakładowy wynosi: 275 000 zł, w całości opłacony. NIP: 1132599922, REGON: 140469270.

Informacje o emisji:

Przed debiutem w ofercie prywatnej spółka sprzedała 0,83 mln akcji serii B po 1,3 zł. 12 stycznia 2010 r. do Alternatywnego Systemu Obrotu na rynek NewConnect wprowadzonych zostało również 2,75 mln akcji serii A. Autoryzowanym Doradcą spółki jest IPO Doradztwo Strategiczne.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies