LZMO S.A. zakończyła budowę zakładu produkcyjnego- 24finanse


Home » New Connect, Wieści z firm » LZMO S.A. zakończyła budowę zakładu produkcyjnego
Sty
28

LZMO S.A.– spółka portfelowa notowanego na rynku głównym GPW funduszu private equity LST CAPITAL S.A.– zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zarządu, zakończyła budowę zakładu produkcyjnego ceramicznych wkładów kominowych w Lubsku. Aktualnie trwa proces odbioru technicznego oraz certyfikacji. Jego zakończenie oraz uruchomienie produkcji planowane jest na koniec I kwartału 2011 roku. Jednocześnie LZMO jest w trakcie realizacji prywatnej emisji akcji serii B, z której planuje pozyskać 2,7 mln zł. Emisja poprzedzi debiut spółki na rynku NewConnect.

LZMO S.A. produkują i sprzedają materiały ogniotrwałe oraz ceramiczne, posiadające głównie zastosowanie w przemyśle oraz budownictwie. LST CAPITAL posiada 50,84 proc. udziałów w kapitale zakładowym LZMO.

– „Zakończenie oraz w niedługim czasie uruchomienie nowego zakładu pozwoli LZMO przede wszystkim na wprowadzenie do produkcji, nowoczesnych wkładów ceramicznych do kominów formowanych metodą izostatyczną. Jest to najnowocześniejszy zakład tego typu na świecie. Pierwszy pracownik produkcyjny pojawia się dopiero przy pakowaniu wyrobu gotowego. Przedsiębiorstwo na budowę zakładu otrzymało dotację z PARP w ramach funduszy unijnych w wysokości ponad 8,3 mln złotych. Obecnie LZMO jest w trakcie procedur odbioru technicznego budynku oraz odpowiedniej jego certyfikacji. Inwestycja nie jest uciążliwa ekologicznie: nie występują ścieki ani odpady przemysłowe. Ponadto dzięki tej metodzie produkty charakteryzują się nieznaną dotychczas jakością.” – mówi Dariusz Janus, Prezes Zarządu LST CAPITAL S.A.

W DRODZE NA RYNEK NewConnect

LZMO S.A. są w trakcie realizacji prywatnej emisji akcji serii B. Debiut na rynku NewConnect planowany jest w połowie II kwartału 2011 roku.

LST CAPITAL S.A.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies