GTS przejmuje Sitel Data Center i zakłada odrębną spółkę- 24finanse


Home » Wieści z firm » GTS przejmuje Sitel Data Center i zakłada odrębną spółkę
Sty
27

GTS Central Europe, wiodący operator telekomunikacyjny działający w oparciu o własną infrastrukturę teleinformatyczną oraz dostawca usług data center w Europie Środkowowschodniej, przejmuje największe centrum danych w Czechach – Sitel Data Center (SDC). SDC posiada 2270 m2 powierzchni użytkowej oraz największy międzynarodowy punkt wymiany ruchu w regionie. Świadczy usługi dla klientów takich jak Tesco, DHL czy Interoute . W roku 2010 przychody SDC wyniosły 6,3 miliona Euro.

Jednocześnie z przejęciem Sitel Data Center Grupa GTS powołuje do życia nową spółkę, specjalizującą się w usługach data center o nazwie CE Colo. Na infrastrukturę CE Colo składać się będzie trzynaście centrów danych należących do Grupy GTS, zlokalizowanych w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Słowacji a dodatkowo aktywa przejętego Sitel Data Center.

– Przejęcie Sitel Data Center jest kontynuacją strategii rozwoju i umacniania pozycji Grupy GTS. Jestem przekonany, że klienci docenią nasze starania zmierzające do tego, aby zaoferować im kompleksowe rozwiązania w skali regionalnej, działając jako największy dostawca usług data center w Europie Środkowowschodniej – skomentował Prezes Zarządu Grupy GTS, Adam Sawicki. – Z racji tego, że nasza jednostka biznesowa data center tak znacząco rozrosła się w ubiegłym roku, zdecydowaliśmy się przekazać prowadzenie tej części naszej działalności odrębnej, nowo założonej spółce o nazwie CE Colo oferującej neutralność sieciową. Jest to pierwsza i jedyna regionalna spółka w branży data center w Europie Środkowowschodniej, co umacnia naszą pozycję jako pioniera i lidera na regionalnym rynku telekomunikacyjnym.

Centrum przetwarzania danych Sitel Data Center jest zlokalizowane w Pradze i posiada 2270 m2 powierzchni użytkowej dla klientów, przy czym dodatkowe 700 m2 jest dostępne na potrzeby dalszego rozwoju. SDC obsługuje ok. 130 firm, wśród których znajduje się m.in. Tesco, Interoute, Mobilkom, Active 24 oraz Teleplan. Co istotne, Sitel Data Center znajduje się na skrzyżowaniu niemalże wszystkich krajowych i międzynarodowych sieci transmisji danych oraz sieci internetowych. SDC zapewnia także infrastrukturę dla ósmego pod względem wielkości punktu wymiany ruchu w Europie, przez który to obiekt przechodzi 55% czeskiego ruchu internetowego. Dzięki tej transakcji przejęte zostało również 145 kilometrów dróg światłowodowych łączących wiele innych kluczowych punktów dostępu do usług (POP) w Pradze.

– Dzięki przejęciu Sitel Data Center jesteśmy największym dostawcą usług data center w Republice Czeskiej, z 35% udziałem w rynku. Co więcej, zeszłoroczne przejęcie Interware umiejscowiło GTS/CE Colo na pozycji wiodącego i niezależnego od operatorów dostawcy usług data center na rynku węgierskim oraz wzmocniliśmy całość naszej oferty dla regionu CEE – powiedział Jan Daan Luycks, Prezes CE Colo, nowy członek rodziny GTS. – Stopniowo wszystkie 14 centrów przetwarzania danych Grupy GTS zostanie przeniesione do spółki CE Colo, która dedykowana jest właśnie do budowania centrów przetwarzania danych i zarządzania nimi.

Przejęcie Sitel Data Center jest zgodne ze strategią Grupy GTS przyjętą dla tego sektora. W odpowiedzi na rosnący popyt na usługi data center w regionie CEE, GTS ogłosiło w marcu 2010 roku swoje plany rozwoju. Latem 2010 roku polskie centra przetwarzania danych GTS zostały rozbudowane o 500 m2, a w Pradze otworzono kolejne centrum przetwarzania danych, o powierzchni 700 m2. W tym samym czasie zakupiona została węgierska spółka Interware, dostawca usług data center zajmujący powierzchnię użytkową wielkości 1 075 m2. Grupa GTS przejęła w roku 2010 także rumuńskiego operatora Datek oraz słowackiego operatora Dial Telecom.

CE Colo prowadzi w sumie 14 centrów przetwarzania danych w Republice Czeskiej, na Węgrzech oraz w Polsce, Słowacji i Rumunii. Centra te oferują ponad 13 000 m2 powierzchni użytkowej ponad 2 000 klientów.

Grupa GTS:

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies