Bułgarski deweloper coraz bliżej GPW - 24finanse


Home » Wieści z giełdy » Bułgarski deweloper coraz bliżej GPW
Sty
17

 Najwięcej spółek zagranicznych na warszawskim parkiecie liczy sektor deweloperski. Do grona notowanych dołączy niebawem bułgarski deweloper InterCapital Property Development, dotychczas notowany na New Connect. Spółka złoży niedługo w bułgarskim nadzorze prospekt emisyjny. Debiut przewidziany jest na pierwszy kwartał 2011 roku.

 Warszawski parkiet jest najbardziej popularny w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jego dynamiczny rozwój oraz aktywność inwestorów pozwala polskiej giełdzie nieustannie umacniać swoją silną pozycją. Istotny wzrost kapitalizacji GPW wpływa także na wielkość obrotów.

 Rynek polski jest dla nas bardzo atrakcyjny. Mamy już doświadczenia z rynkiem NewConnect i bardzo sobie je cenimy. Przeniesienie naszych notowań jest spowodowane obietnicą jaką złożyliśmy naszym akcjonariuszom w momencie wejścia na NewConnect – mówi Nicolay Myster, doradca inwestycyjny bułgarskiego dewelopera InterCapital Property Development.

 Zatwierdzenia prospektu deweloper spodziewa się do lutego. Debiut powinien mieć miejsce w pierwszym kwartale 2011 roku.

Kapitał ICPD na dzień dzisiejszy dzieli się na 6 mln akcji, a nowa emisja będzie liczyć 9 mln akcji. Jesteśmy już po rozmowach z naszymi akcjonariuszami i około 35-40% z nich jest zainteresowana objęciem akcji nowej emisji. Pozostali prawdopodobnie sprzedadzą swoje prawa poboru. Oceniam, że w 60% nowi inwestorzy będą pochodzić z Polski. Cena emisyjna nowych akcji będzie co najmniej 6 zł.

Pozyskane środki chcemy przeznaczyć na dokończenie prowadzonych inwestycji oraz na kolejne projekty. Najważniejszy z celów emisji jest projekt Grand Borovets, na którego potrzebujemy około 8 mln zł. Chcemy także rozbudować projekt Marina Cape, na te cel chcemy przeznaczyć 10-15 mln złotych. Nowym projektem będzie inwestycja zlokalizowana w Sofii.

Z przyczyn prawnych nasze inwestycje musimy koncentrować w Bułgarii, prawo obliguje nas też do wypłaty 90 proc. zysku w formie dywidendy, ale jesteśmy też całkowicie zwolnieni z podatku.

Intercapital Property Development (ICPD) to bułgarski deweloper specjalizujący się w budowie dużych kompleksów wakacyjnych takich jak m.in. Marina Cape nad morzem Czarnym czy Borovets Grand położony w najstarszym bułgarskim kurorcie narciarskim.

ICPD jest spółką inwestycyjną, działającą wg prawnych regulacji REIT, podobnych do tych jakie obowiązują w Stanach Zjednoczonych. Od 2005 roku spółka jest notowana na bułgarskiej giełdzie w Sofii. Firma zadebiutowała na NewConnect w Warszawie w sierpniu tego roku. Jeszcze w tym roku planuje przeniesienie na główny parkiet GPW.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies