Sojusz Polycom i McAfee na rzecz bezpieczeństwa UCC - 24finanse


Home » Wieści z firm » Sojusz Polycom i McAfee na rzecz bezpieczeństwa UCC
Sie
04

Partnerstwo ma na celu dostarczanie rozwiązań telepresence firmy Polycom wyposażonych w programy McAfee zabezpieczające przed potencjalnymi zagrożeniami teraz i w przyszłości.

Firmy Polycom i McAfee ogłosiły ramy strategicznej współpracy na rzecz wspólnego opracowania i dostarczania bezpiecznych rozwiązań Unified Communications & Collaboration (UCC). Wraz z rosnącym zagrożeniem bezpieczeństwa Polycom i McAfee podejmą proaktywne działania mające na celu wzmocnienie zabezpieczeń wideo, telepresence oraz rozwiązań infrastrukturalnych firmy Polycom.

Polycom planuje wdrożyć systemy wykorzystujące zabezpieczenia McAfee, chroniące użytkowników Polycom telepresence począwszy od rozwiązań na pc aż po technologie „immersive telepresence” przed potencjalnymi i coraz bardziej wyrafinowanymi zagrożeniami bezpieczeństwa, jednocześnie stojąc na straży prywatności i poufności komunikacji.

Sojusz skoncentruje swoje działania na rosnących potrzebach w zakresie bezpieczeństwa w sieci wynikających z coraz częstszego wykorzystania wideokonferencji i telepresence przez firmy i organizacje w celu zmniejszenia kosztów czy wzrostu wydajności. Wzmocniona ochrona może również pomóc menedżerom IT w branżach podlegających publicznej kontroli np: opieka zdrowotna czy usługi finansowe, co zmniejszy ciężar prawnego raportowania i sprawozdawczości.

„Szybsze sieci i rosnące potrzeby przedsiębiorców unowocześnienia środowiska pracy poprzez telepresence sprawiają, że wideokonferencje odgrywają coraż ważniejszą rolę”, powiedział Andrew Miller, prezes i dyrektor generalny firmy Polycom. „Wszystko to wymaga większego bezpieczństwa rozwiązań Unified Communications & Collaboration, dlatego zdecydowaliśmy się na partnerstwo z firmą McAfee. Chcemy zapewnić bezpieczne środowisko od początku, które zapewnia pełną ochronę wideokonferencji i telepresence naszym klientom. Sprawa bezpieczeństwa staje się coraz ważniejszym elementem ujednoliconej komunikacji ” Miller dodaje.

„Współpraca z Polycom w dziedzinie komunikacji audiowizualnej w celu zapewnienia bezpiecznego środowiska UCC doskonale wpisuje się w naszą misję, aby pomóc użytkownikom bezpiecznie komunikować się i współpracować wszędzie tam gdzie chcą.” powiedział David DeWalt, prezes i dyrektor generalny McAfee. „Dzięki zastosowaniu otwartych standardów, elastycznych i łatwych w użyciu systemów, Polycom pokazuje, że klient jest najważniejszy, dodatkowo jeszcze zapewnia zwiększone bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu zintegrowanej ochrony McAfee.”

Sojusz obejmuje trzy główne obszary działania: wspólne badania i rozwój, sprzedaż i dostosowanie do potrzeb rynku, wspólna promocja innowacji i standaryzacja rozwiązań bezpieczeństwa UC. Obie firmy połączą siły badawczo-rozwojowe, aby
• włączyć zaawansowane rozwiązania firmy McAfee w tym konsole McAfee ® ePolicy Orchestrator do UC systemów UC Polycom i Inteligent Core oferujących lepsze zarządzanie i ochronę
• dostosować monitorowanie i dobór narzędzi, aby zapewnić rozwiązania silne, bezpieczne, z możliwości konfiguracji
• rozszerzyć zasięg wiodącym rozwiązaniom McAfee w celu zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony różnorakim zastosowaniom, które odróżniają ujednoliconą komunikację Polycom.

McAfee i Polycom będą wspierać wspólne wejście produktów na rynek, w tym:
• współpracę sprzedażową, która obejmuje sprzedaż i szkolenia techniczne, jak również wsparcie posprzedażowe i serwis
• wspólne kanały dystrybucji
• wspólny marketing m.in. reklama, udział w imprezach promocyjnych, seminaria online i konferencje dla użytkowników.

Related posts:

, ,

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies