Kurs EUR/USD zmaga się z oporem na 1,31- 24finanse


Home » DM BOŚ » Kurs EUR/USD zmaga się z oporem na 1,31
Lip
29

Za nami kolejna dobra sesja dla złotego (poza CHF/PLN, który idzie w górę za sprawą umocnienia się franka na rynkach światowych). Po południu euro jest warte niecałe 3,99 zł, a dolar 3,0450 zł. Naszej walucie nadal sprzyjają dobre nastroje na giełdach. Inwestorzy zaczynają też śledzić pojawiającą się dyskusję na temat podwyżki stawki VAT, co zasygnalizował dzisiaj szef klubu Platformy Obywatelskiej. Nie chodzi w tym miejscu o ocenę, czy jest to słuszne, czy nie, ale o polityczną gotowość PO do podejmowania niepopularnych decyzji. W tym miejscu można się zastanowić, czy dla zmniejszenia deficytu budżetowego nie lepiej jest zająć się tzw. odsztywnieniem części wydatków, a także reformą systemu emerytalno-rentowego.

Opublikowane dzisiaj o godz. 14:30 dane z amerykańskiego rynku pracy wsparły rynki akcji – cotygodniowe bezrobocie wyniosło 457 tys. wobec oczekiwanych 459 tys. Wcześniej, Komisja Europejska podała, że sporządzany przezeń wskaźnik nastrojów gospodarczych przyspieszył w lipcu do 101,3 pkt. z 99 pkt. po rewizji w czerwcu. To dobra informacja dla zwolenników euro.

EUR/USD: Euro stopniowo wspina się w górę w relacji do dolara, mimo gorszych relacji na EUR/CHF. Z psychologicznego punktu widzenia poziom 1,3100 jest dość istotny, ale kluczowe mogą okazać się okolice 1,3122, gdzie przebiega 38,2 proc. zniesienia całej fali spadkowej z tego roku. Rośnie prawdopodobieństwo, iż w tych okolicach zostanie zainicjonowana nieco poważniejsza korekta, która sprowadzi w kolejnych dniach notowania poniżej 1,3050 i 1,3000.

Sporządził: Marek Rogalski – analityk DM BOŚ (BOSSA FX)

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies