Euro mocno zyskuje do dolara przed publikacją indeksu Ifo- 24finanse


Home » X-Trade Brokers » Euro mocno zyskuje do dolara przed publikacją indeksu Ifo
Lut
23

Wtorkowy poranek przynosi zdecydowane umocnienie wspólnej waluty w relacji do dolara. O godzinie 9:16 kurs EUR/USD testował poziom 1,3687 dolara wobec 1,3626 o godzinie 8-ej i wobec wczorajszego zamknięcia 1,36 dolara.

Zwyżkę tę można wiązać z lekką poprawą nastrojów na rynkach finansowych przed rozpoczęciem notowań na europejskich giełdach oraz w oczekiwaniu na dzisiejszą publikacje indeksu monachijskiego instytut Ifo. Oczekuje się, że indeks ów wzrośnie w lutym z 95,8 do 96,1 pkt. i będzie miał najwyższą wartość od połowy 2008 roku. Byłby to jedenasty kolejny miesiąc jego wzrostu. Zgodny z prognozami lub wyższy odczyt niewątpliwie wsparłby proces aprecjacji wspólnej waluty. Tym bardziej, że prognozy mogą wydawać się nieco zbyt optymistycznie. Szczególnie w zestawieniu z zachowaniem indeksu instytutu ZEW, który od pięciu miesięcy spada.
 

Poranna zwyżka kursu EUR/USD wpłynęła na zmianę krótkoterminowego układu sił na wykresie godzinowym tej pary. Tak należy odczytywać wybicie powyżej 6-tygodniowej linii trendu spadkowego (1,3645) i jednoczesne przełamanie wczorajszego lokalnego szczytu (1,3650). Jeżeli dodać do tego utworzoną na tym samym wykresie formację odwróconej głowy z ramionami (linia szyi 1,3670) i naruszony opór na 1,3679 dolara, jaki tworzyła połowa długiej czarnej świecy z 17 lutego br. na wykresie dziennym EUR/USD, to można mówić o wstępnych sygnałach kupna. Otwierają one drogę w okolice 1,38 dolara, gdzie znajduje się kolejna seria oporów na EUR/USD.
Analizując sytuację EUR/USD w nieco dłuższym horyzoncie czasowym, rozpoczęte w ostatni piątek, a kontynuowane w dniu dzisiejszym wzrosty tej pary, są korektą trwających już od trzech miesięcy spadków. Pierwszym celem jest poziom 1,38 dolara. Następnym, którego osiągnięcie będzie możliwe tylko w przypadku skonkretyzowania pomocy dla zadłużonej Grecji, są okolice 1,40 dolara. Tren drugi poziom jednocześnie powinien wyznaczać maksymalny zasięg odbicia.


Marcin R. Kiepas
marcin.kiepas@xtb.pl
X-Trade Brokers DM S.A.
 

Komentarz walutowy

Ostrzeżenie o ryzyku
Dom Maklerski X-Trade Brokers nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies