Nowy rekord wyznaczony przez niepewne byki- 24finanse


Home » Uncategorized » Nowy rekord wyznaczony przez niepewne byki
Sty
05

Dzisiaj mieliśmy do czynienia z kontynuacją noworocznego optymizmu, co zakończyło się wyznaczeniem nowego rekordu zwyżki notowanej od lutego zeszłego roku. Rynek więc kontynuuje swój łagodny trend wzrostowy i kierując się zmianami w przeciągu ostatnich miesięcy niedługo można się spodziewać korekty.

Na publikacje makro trzeba było czekać do późnego popołudnia. Rynki oczywiście nie próżnowały i od rana dominował kolor zielony. Lokalne maksimum zostało ustanowione około godziny 14.00 czyli w czasie, gdy Amerykanie budzili się do życia. Wraz z nieco aktywniejszymi braćmi zza wielkiej wody mieliśmy do czynienia z cofnięciem. Odbicie rozpoczęło się tuż przed publikacjami makro.

Same dane były mieszane, ale ogólny wydźwięk był optymistyczny. Ważniejszy raport, czyli zamówienia w przemyśle, okazał się bowiem lepszy od prognoz. Publikacja mniej ważna, czyli indeks podpisanych umów kupna domów, była zdecydowanie gorsza od oczekiwań. W listopadzie bowiem wskaźnik zanurkował aż o 16 proc., ale trzeba pamiętać, że w owym czasie ważyły się losy ulgi dla osób kupujących swój pierwszy dom więc spadek można wytłumaczyć panującą wówczas niepewnością.

Publikacje makroekonomiczne nie wykorzystano to podciągnięcia rynku, który zamknął się nieco powyżej otwarcia. Sił na byczą końcówkę w pobliżu maksimów dnia więc nie było i niedźwiedzie mogą wykorzystać niezdecydowanie kupujących do kontrataku.

Na rynku walutowym złoty tylko z samego ranka szorował w okolicach wczorajszych minimów, które po raz kolejny okazały się barierą nie do przebicia. Z drugiej strony okolice 4,10 za euro powodują uaktywnienie się strony popytowej. Trend boczny trwa więc w najlepsze.

Komentarz przygotował
Łukasz Bugaj
Analityk
Xelion. Doradcy Finansowi

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies