Polycom wyniki finansowe za trzeci kwartał 2009 roku- 24finanse


Home » Giełdy zagraniczne, Wyniki spółek » Polycom wyniki finansowe za trzeci kwartał 2009 roku
Paź
29

Wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży o 5% kwartał do kwartału. Wszystkie linie produktów wykazują wzrost sprzedaży.

PLEASANTON, USA, WARSZAWA – 29 października 2009 r.– Firma Polycom, światowy lider w rozwiązaniach telepresence oraz komunikacji audiowizualnej przedstawiła wyniki finansowe za trzeci kwartał zakończony 30 września, 2009 roku.

W trzecim kwartale 2009 roku, skonsolidowane przychody netto wyniosły 243 miliony USD, w porównaniu z 231 milionami USD w drugim kwartale 2009 roku oraz 276 milionami USD w trzecim kwartale 2008 roku. Dochód netto w trzecim kwartale 2009 roku wyniósł 27 milionów USD, co daje 31 centów na akcję. Dla porównania, w drugim kwartale 2009 roku, dochód netto wyniósł 24 miliony USD czyli 29 centrów na akcję, a dla analogicznego kwartału w 2008 roku, 32 miliony USD czyli 37 centów na akcję 2008 roku.

Dla dziewięciu miesięcy, zakończonych 30 września 2009 roku, przychody netto wyniosły 699 milionów USD, w porównaniu z 806 milionami USD za analogiczny okres 9 miesięcy w 2008 roku. Dochód netto dla tego okresu wyniósł 74 miliony USD, co daje 86 centrów na akcje, w porównaniu z 5 milionami USD czyli 1, 08 centa na akcje w analogicznym okresie 2008 roku.

W podziale na linie produktów, w tym usługi, na skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży dla trzeciego kwartału 2009 roku składały się:
 68% rozwiązań wizualnych czyli 165 milionów USD (53% komunikacja wizualna o wartości 130 milionów USD oraz 15% systemy sieciowe o wartości 35 milionów USD); oraz
 32% komunikacja głosowa czyli 78 milionów USD.

W porównaniu z trzecim kwartałem 2008 roku, na skonsolidowane przychody netto składały się następujące wartości:
 65% rozwiązania wizualne czyli 178 milionów USD (52% komunikacja wizualna o wartości 144 milionów USD oraz 12% systemy sieciowe lub 34 miliony USD); oraz
 35 komunikacja głosowa czyli 98 milionów USD.

“Z satysfakcją przedstawiamy wyniki finansowe za trzeci kwartał. Znaczący wzrost dochodów jest efektem ostatnich działań mających na celu usprawnienie naszej strategii wejścia na rynek w połączeniu z zaangażowaniem w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań,” powiedział Robert Hagerty, przewodniczący i dyrektor generalny Polycom. “Pod kierownictwem Andy Millera, naszego nowego Wice prezesa ds. Global Field Operations, przeprowadziliśmy wiele działań mających na celu usprawnienie obsługi klienta oraz wsparcia sektora firm, administracji rządowej oraz dostawców usług. W szczególności, zmieniliśmy sposób zarządzania sprzedażą, wprowadziliśmy szerszą analizę sprzedaży i opracowaliśmy wraz z partnerami specjalne programy, które pozwolą usprawnić kanały sprzedaży oraz poprawić marżę Polycom poprzez głębsze zaangażowanie w obsługę klienta. Wysiłki te już przyniosły efekt w postaci ściślejszej współpracy z klientami i partnerami oraz wpłynęły na poprawę przychodów w zakresie rozwiązań głosowych.”

“Firma Polycom w dalszym ciągu pozostaje liderem w branży w zakresie innowacyjnych produktów, ostatnio poprawiliśmy wskaźnik marży w rozwiązaniach infrastruktury sieci, co spowodowało znaczny rozwój firmy oraz zdobycie znaczącego klienta w trzecim kwartale tego roku. Wzrost liczby klientów możliwy był dzięki unikalnym zaletom naszej platformy, głównie wideo w jakości HD, elastycznej konfiguracji portów, skalowalności i redundancji. Dzięki nowej platformie, klienci mogą w prosty sposób zarządzać dużymi sieciami HD poprzez technologie telepresence oraz rozwiązania wizualne zainstalowane w ich salach konferencyjnych i na komputerach osobistych. Sukces naszego nowego rozwiązania i rosnące zapotrzebowanie klientów na większe sieci wideo, spowodował, że rozszerzyliśmy produkcję o nowe rozwiązania Polycom RMX oraz RSS™ 4000, które będą gotowe do odbioru w tym kwartale” powiedział Rober Hagerty, prezes Polycom.

“Dobre wyniki finansowe oraz nasza aktywność w zakresie redukcji kosztów umożliwiły wypracowanie dodatnich przepływów z działalności operacyjnej w wysokości ponad 39 milionów USD, co oznacza, że jest to kolejny 47 kwartał dodatnich przepływów z działalności operacyjnej firmy”. powiedział Michael Kourey, wice prezes i dyrektor finansowo-administracyjny w Polycom. „Nasz bilans i odkup akcji w wysokości 20 milionów USD netto w trzecim kwartale, spowodował, że zamknęliśmy kwartał bez długów i z zyskiem w wysokości 408 milionów USD w przepływie gotówki i inwestycjach.”

Polycom

Related posts:

, ,

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies