Intel pomógł w aprecjacji euro- 24finanse


Home » FMCM » Intel pomógł w aprecjacji euro
Paź
14

Intel pomógł w aprecjacji euro

fmcmEUR/USD testuje 1,49
Wczorajsza sesja europejska przyniosła kolejne zdecydowane wzrosty kursu EUR/USD. Stało się tak mimo znacznie słabszych danych z Niemiec. Jednak popołudnie stało pod znakiem aprecjacji dolara, głównie ze względu na ogłoszone wyniki firmy Johnson & Johnson. Byki nie dały po tym za wygraną i wykorzystały ogłoszone lepsze od prognoz wyniki firmy Intel, by ponownie podciągnąć kurs. W efekcie dzisiaj rano doszło do testu poziomu 1,49, a obecnie kurs znajduje się w okolicy 1,4890.

Złoty pod wpływem zagranicy

Po popołudniowym osłabieniu złotego nie ma w tej chwili śladu. Kurs EUR/PLN znajduje się na poziomie 4,2140, a USD/PLN na 2,8302. Dużo w tym zasługi nastrojów na głównej parze, ponieważ z polskiej gospodarki nie napływają ostatnio żadne dobre wiadomości. Ponadto zaplanowana na dzisiaj publikacja danych o inflacji może dodatkowo wpływać osłabiająco na złotego. Trzeba jednak zaznaczyć, że kurs USD/PLN walczy obecnie na istotnym poziomie wsparcia, którego ewentualne przebicie będzie faworyzowało dalsze spadki.

Wyniki JP Morgan

Na dzisiejszy dzień zaplanowana trzy publikacje, z których pierwsza pojawi się o godzinie 11:00 i będzie to dynamika produkcji przemysłowej w Strefie Euro. Rynek oczekuje, że wyniesie ona -15,5% r/r, czyli nieco więcej niż poprzednio (-15,9%). Następnie o 14:00 poznamy poziom inflacji CPI w Polsce. Oczekuje się odczytu na poziomie 3,5% r/r, co będzie oznaczało jej spadek w porównaniu z poprzednim miesiącem, kiedy wyniosła 3,7%. Ostatnim wskaźnikiem makro będzie dynamika sprzedaży detalicznej w USA. Inwestorzy spodziewają się, że wyniesie ona -2,1% m/m, podczas gdy miesiąc temu wyniosła 2,7% m/m. Warto ponadto zwrócić uwagę, że dziś przed sesją w Stanach Zjednoczonych swoje wyniki opublikuje pierwszy z banków inwestycyjnych – JP Morgan. Będzie to pewna wskazówka dla inwestorów co do wyników kolejnych banków, dlatego mogą one wpłynąć na zachowanie par walutowych.

Dariusz Pilich
FMC Management
www.fmcm.pl

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies