Wyniki finansowe Polycom za drugi kwartał 2009 r. - 24finanse


Home » Giełdy zagraniczne, Wyniki spółek » Wyniki finansowe Polycom za drugi kwartał 2009 r.
Lip
27

konferencjaWzrost sprzedaży systemów sieciowych o 18% w stosunku
do analogicznego okresu zeszłego roku; Wzrost przychodów
rozwiązań komunikacji wideo; Stabilizacja sprzedaży rozwiązań głosowych.

Warszawa– 27 lipca 2009 r. – firma Polycom, światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej, ogłosiła wyniki finansowe za drugi kwartał zakończony 30 czerwca 2009 roku.

W drugim kwartale 2009 r. skonsolidowane przychody netto wyniosły 230,7 mln USD, w porównaniu z kwotą wielkości 271,6 mln USD w analogicznym okresie 2008 r. Dochód netto w drugim kwartale 2009 r. wyniósł 24,3 mln USD, czyli 29 centów na akcję w porównaniu do 30,7 mln USD, czyli 35 centów na akcję w drugim kwartale 2008 r.

W półroczu zakończonym 30 czerwca 2009 r., przychody netto wyniosły 456,1 mln USD, w porównaniu z 530,5 mln USD w pierwszych sześciu miesiącach 2008 r. Dochód netto obliczony w pierwszym półroczu 2009 r. wyniósł 46,8 mln USD, co daje 55 centów na akcję, w porównaniu z 63,4 mln USD, czyli 71 centami na akcję w pierwszych sześciu miesiącach 2008 r.

W ujęciu produktowym skonsolidowane przychody netto, w tym przychody ze sprzedaży usług, w drugim kwartale 2009 r. wyglądały następująco:
 70 % – czyli 161,7 mln USD – rozwiązania wideo, (w tym 56% – czyli 128,7 mln USD – rozwiązania z zakresu komunikacji wideo, oraz 14% – czyli 33,0 mln USD – systemy sieciowe); oraz
 30% – czyli 69,0 mln USD – rozwiązania komunikacji głosowej.

Dla porównania, w drugim kwartale 2008 r., na skonsolidowane przychody netto składały się:
 62% – czyli 169,2 mln USD – rozwiązania wideo, (w tym 52%, czyli 141,2 mln USD – rozwiązania z zakresu komunikacji wideo, oraz 10% lub 28,0 mln USD – systemy sieciowe); oraz
 38% – czyli 102,4 mln USD – rozwiązania komunikacji głosowej.

“W drugim kwartale 2009 r. odnotowaliśmy znaczne zwiększenie popytu wśród klientów na rynkach wertykalnych zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym,” powiedział Robert Hagerty, prezes i dyrektor generalny firmy Polycom. “W rzeczywistości, sprzedaż naszych produktów z zakresu komunikacji wideo ponownie zaczęła odnotowywać trend wzrostowy, sprzedaż systemów sieciowych znacząco wzrosła w porównaniu z pierwszym kwartałem, a sprzedaż rozwiązań komunikacji głosowej wykazała oznaki stabilizacji. Klienci coraz bardziej doceniają proaktywny sposób zarządzania firmą jaki zapewnia unified collaboration, dające policzalne korzyści w postaci szybkiego zwrotu z inwestycji oraz poprawy produktywności i efektywności.”

“Patrząc w przyszłość, cieszę się z powodu kilku ważnych projektów i wydarzeń, które pozwolą nam odnotować długoterminowy wzrost. Po pierwsze, wierzymy, że Andrew Miller, executive vice president Global Field Operations, posiada wyjątkowe kwalifikacje, które pomogą nam zoptymalizować sprzedaż, zarówno poprzez budowanie relacji z klientami, jak również bliższych kontaktów z partnerami sprzedaży. Po drugie, przeprowadziliśmy ważne modyfikacje rozwiązań i systemów sieciowych, które obecnie oferują naszym klientom najwyższą jakość, skalowalność, jak również zapewniają łatwość użytkowania w firmach. Po trzecie, budujemy strategiczne partnerstwa z najważniejszymi partnerami w obszarze unified communications na świecie. Jednym z najnowszych przykładów może być wprowadzenie rozwiązania wideo Polycom® CX5000 wspólnie z firmą Microsoft oraz nadanie certyfikatu Cisco SIP opracowanemu przez firmę Polycom nowemu biznesowemu aparatowi wideo VVX™. Po czwarte, rozwiązania działające w sieci tworzą nowe możliwości komunikacji biznesowej oferując usługi zarządzane, a my ściśle współpracujemy z wiodącymi światowymi dostawcami usług, dzięki czemu możemy być w czołówce. Z uwagi na powyższe, wierzę, iż jesteśmy doskonale przygotowani, aby w pełni wykorzystywać pojawiające się na rynku możliwości i dostarczać rozwiązania, które przekształcą modele biznesowe naszych klientów,” zakończył Hagerty.

“Dzięki wzrostowi przychodów oraz stałej kontroli kosztów, w drugim kwartale znacznie poprawiliśmy nasze marże operacyjne,” powiedział Michael Kourey, wiceprezes ds. finansów i administracji oraz dyrektor finansowy w firmie Polycom. “Zwiększenie przychodów oraz odpowiednie zarządzanie kapitałem obrotowym wpłynęło na poprawę wskaźnika rotacji należności (DSO), zmniejszenie stanów magazynowych, co w rezultacie zakończyło się wypracowaniem dodatnich przepływów z działalności operacyjnej w wysokości 46,8 mln USD i przełożyło się na czterdziesty szósty z kolei kwartał, w którym firma odnotowała dodatnie przepływy operacyjne. Firma Polycom zamknęła drugi kwartał 2009 r. korzystnym bilansem, obejmującym 375,5 mln USD w gotówce i inwestycjach, jak również bez zadłużenia.”

Firma Polycom
Polycom, Inc. (NASDAQ: PLCM) jest światowym liderem w zakresie rozwiązań ujednoliconej komunikacji. Urządzenia wideokonferencyjne Polycom umożliwiają pracownikom rozproszonym w terenie bardziej efektywną komunikację. Systemy teleobecności firmy Polycom, przenośne lub stacjonarne zapewniają transmisję głosu i obrazu wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu ludzie mogą komunikować się bezpośrednio z ich stanowiska pracy, sali operacyjnej, hali produkcyjnej, sali konferencyjnej, bez konieczności podróżowania na duże odległości i przenoszenia się z miejsca na miejsce. Firma powstała w roku 1990 w Kalifornii. Działa w większości krajów świata. Od 1996 roku jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku. W roku 2008 firma odnotowała 15% wzrost przychodów, które łącznie wyniosły 1,1 mld USD, zaś zysk netto 130,4 mln USD.
Na polskim rynku Polycom sprzedaje swoje systemy audio i video konferencyjne za pośrednictwem partnerów i dystrybutorów m.in. Veracomp i NETIN. Więcej informacji dostępne na stronie www.polycom.pl.

Related posts:

,

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies