Odreagowanie na parach walutowych- 24finanse


Home » FMCM, Komentarze » Odreagowanie na parach walutowych
Paź
30

Stopy w USA w dół
Wczorajsza decyzja amerykańskiego FED obniżająca stopy procentowe o 50pb była w pełni oczekiwana przez rynek. Mimo to, dziś rano eurodolar znajduje się dużo wyżej niż pod koniec wczorajszej sesji europejskiej. Warto również zauważyć, że największe wzrosty miały miejsce podczas sesji azjatyckiej, co może sugerować, że inwestorzy amerykańscy już wcześniej przygotowali się na te wydarzenia. Aktualnie kurs EUR/USD wynosi 1,3225, a dzień dzisiejszy dostarczy kolejnej szansy dla byków do ataku na wyższe poziomy.

Złotówka znów mocna

Od paru dni na złotym trwa dynamiczny ruch wzmacniający złotego. Jeszcze w zeszłym tygodniu pojawiało się wiele komentarzy sugerujących, że złotówka jeszcze długo będzie się osłabiała. Teraz widoczne jest, że znaczna część owego ruchu wzrostowego to była spekulacja mająca na celu jedynie wyciągnięcie maksymalnych zysków. Złotemu pomaga również mocne odreagowanie eurodolara. Aktualnie kurs EUR/PLN wynosi 3,4770, a USD/PLN 2,6314.

Dziś poznamy dynamikę PKB w USA

Jedyną informacją, jaka napłynie dziś przed południem, będzie indeks nastrojów konsumentów w Strefie Euro. Oczekujemy jego nieznacznego pogorszenia z -19 pkt do poziomu -20 pkt. Jednak dużo ważniejsze dane nadejdą o godzinie 13:30 ze Stanów Zjednoczonych, gdzie opublikowane zostaną dane wstępne o dynamice PKB za trzeci kwartał. Prognozy wskazują, że może pojawić się odczyt ujemny, co będzie oznaczało, że gospodarka amerykańska znalazła się na krawędzi recesji. Ponadto o tej samej porze poznamy dane dotyczące liczby nowych zasiłków dla bezrobotnych, która wg prognoz nieznacznie spadnie do poziomu 475 tys.

Dariusz Pilich
FMC Management
www.fmcm.pl

Related posts:

Comments are closed.

Niezbędnik inwestora

Finansowanie Dotacje unijne Kredyty Faktoring Leasing Venture Capital
Inwestycje Rynek główny NewConnect Private banking Inwestycje alternatywne Komentarze rynkowe
Biznes Zakładam firmę Ubezpieczenia Windykacja Zarządzanie
Narzędzia Studia podyplomowe Wzory biznes planów Umowy do pobrania Druki i formularze Podatki

Bezpłatny przedruk tekstów pod warunkiem zachowania ich treści i stopki autorskiej.
Z artykułów umieszczonych w serwisie 24finanse.pl można korzystać na zasadach licencji Creative Commons.
W ramach serwisu 24finanse.pl stosowane są pliki cookies